Descrierea postului de profesor Aide

Școlile angajează atelierele profesorilor să efectueze o varietate de sarcini în sala de clasă. Unii asistenți didactici lucrează îndeaproape cu studenții individuali, adesea cu copii cu nevoi speciale. Alți paraprofesioniști educaționali lucrează cu grupuri mici de studenți pentru a întări lecțiile zilnice ale profesorului. Asistenții profesorilor lucrează în toate nivelurile de clasă ale sistemului școlar.

Instruire

Fiecare stat are cerințe specifice pentru asistenții profesorilor. Orice școală care primește finanțare de la titlul I federal trebuie să angajeze ateliere de profesor cu cel puțin 60 de ore de credit colegiu sau o diplomă de asociat. Acești paraprofesioniști trebuie, de asemenea, să treacă un examen. Asistenții care lucrează cu studenți cu nevoi speciale pot să treacă un test de competențe separat. Cursurile de colegiu în educația copiilor, dezvoltarea copiilor și psihologia pot ajuta la pregătirea unui profesor de ajutor pentru acest loc de muncă. Odată angajat, paraprofesionarul trebuie să urmeze orice altă pregătire profesională cerută de districtul școlar local.

$config[code] not found

Atribuțiile

Asistentul didactic îndeplinește sarcinile care îi sunt atribuite de administrația școlii și lucrează îndeaproape cu profesorul desemnat. Ea ar putea să pregătească copii de hârtie pentru copii, să-și pregătească temele și testele, să noteze gradele și să efectueze sarcini administrative de rutină în sala de clasă. În timpul zilei, consiliul profesoral ar putea lucra cu studenții în grupuri mici sau individual. Pentru a-și învăța în mod eficient elevii, profesorul trebuie să cunoască subiectul. Ar putea participa la cursuri speciale cu elevii ei, cum ar fi muzica sau arta. Paraprofessionalul ajută la menținerea disciplinei în clasă, mai ales dacă profesorul părăsește camera. Școlile atribuie, uneori, un loc de întâlnire, o sală de autobuz și o taxă de autobuz către atelierele profesorilor, împreună cu misiunile obișnuite din clasă

Aptitudini

Asistenții pentru profesori lucrează îndeaproape cu elevii și profesorii de la clasă, deci au nevoie de abilități bune de comunicare. Aceste abilități de comunicare intră, de asemenea, în joc deoarece asistenții interacționează cu administratorii școlii, cu membrii personalului și cu părinții. Consilierul trebuie, de asemenea, să poată livra instrucțiunile profesorului elevilor în așa fel încât copiii să înțeleagă. În unele cazuri, paraprofesionul ar putea să dea o parte din lecție, de aceea are nevoie de abilitatea de a planifica și de a preda într-o succesiune coerentă. Elevii nu înțeleg întotdeauna conceptele din lecția zilnică din prima sau chiar a doua încercare. Asistentul profesorului trebuie să fie răbdător în timp ce lucrează cu studenții și trebuie să continue să lucreze cu ei până când înțeleg și păstrează informațiile din lecție.

Salariu și Outlook de locuri de muncă

Biroul de statistici al forței de muncă din SUA raportează că salariul mediu anual al unui asistent de profesor a fost de 23.220 de dolari în 2010. În funcție de programul școlar, asistența profesorală ar putea funcționa numai în cursul anului școlar sau poate lucra și în timpul școlii de vară. Numărul de locuri de muncă pentru asistenții pentru profesori ar trebui să crească cu 15% până în 2020, ceea ce se compară cu o creștere medie estimată de 14% pentru toate posturile din SUA. Școlile cu populație în creștere și cu un număr mare de studenți cu studii speciale vor avea cea mai mare cerere de asistenți.

2016 Informații salariale pentru asistentii profesorilor

Asistenții pentru profesori au obținut un salariu mediu anual de 25.410 dolari în 2016, potrivit Biroului de Statistică al Muncii din SUA. În partea inferioară, asistenții profesorilor au câștigat un salariu de 25 de percentile de 20.520 dolari, adică 75% au câștigat mai mult decât această sumă. Cel de-al 75-lea salariu percentilă este de 31,990 $, adică 25% câștigă mai mult. În 2016, în SUA au fost angajați 1.308.100 de persoane în calitate de asistenți pentru profesori.