Descrierea postului de conducător auto

Lanțerii lucrează cu arhitecți, specialiști în construcții și inspectori de teren, asigurând că condițiile topografice ale site-ului sunt adecvate proiectelor de construcție. De asemenea, se asigură că specificațiile locației respectă legile și reglementările guvernamentale.

Specificații de locuri de muncă

Un lăncișor lucrează sub îndrumarea unui manager de topografie, pregătește desene de anchetă, asistă la calculele limită și sprijină proiecte de descrieri legale.

$config[code] not found

Instrumente și tehnologie

Site-ul cu informații despre carieră O-Net Online indică faptul că un chaiman utilizează contoare de distanță, sisteme de măsurare laser, ecosoundere și software științific atunci când efectuează sarcini.

Activitati de munca

Un lanț interacționează cu computerele, procesează și analizează date, realizează activități fizice generale și identifică obiecte, acțiuni și evenimente.

Cunoştinţe

Diplomele asociate sau diplomele de liceu sunt necesare pentru pozițiile de lance, dar angajatorii preferă solicitanții cu experiență practică semnificativă în limita terenurilor, topografiere și permise de exploatare a petrolului / gazelor.

Set de calificare

Un rechin trebuie să aibă dexteritate la deget, aptitudini vizuale și abilități bune de comunicare - orală, scrisă și grafică - atunci când îndeplinește sarcini.

Remuneraţie

În 2010, liceenii au câștigat salarii medii anuale de 39.000 dolari, potrivit site-ului de date privind locurile de muncă Într-adevăr.