Sorority House Director Salarii

Directorii de case de sororitate, numiți uneori afectați de mamele de casă, sunt administratori de proprietate pentru organizațiile de femei din Grecia care se găsesc în campusurile colegiilor. Rolul lor principal este de a asigura menținerea proprietății, de a construi și de a menține relații cu membrii sororității și de a gestiona operațiunile de zi cu zi. Această poziție este cea mai potrivită pentru femeile singure mature - peste 40 de ani - iar slujba necesită să trăiți cu normă întreagă în casă. Este important să aveți experiență și o pasiune pentru adulții tineri.

$config[code] not found

Atribuțiile

Potrivit site-ului Sorority Mom, site-ul principal al directorilor de case de sororit, această poziție ar trebui privită ca o mică poziție de management hotelier. Sunteți responsabil pentru gestionarea operațiunilor zilnice ale clădirii; sprijinirea politicilor și standardelor capitolului; sprijinirea și orientarea femeilor tinere; comunicarea cu absolvenții, consilierii și părinții; gestionarea bugetului, planificarea meselor și cumpărăturile; și personalul de supraveghere, contractori și furnizori.

Nivel de salarizare

Gama salariilor se bazează pe mai mulți factori: mărimea sororității, locația, politicile de locuințe universitare, resursele financiare ale sororității și tipul de structură. Pe baza scalei salariale găsite pe Glassdor.com, salariul poate varia de la 43.000 $ la 64.000 $. Interviurile cu actualii directori ai casei de sororit variază de la 7.000 $ la 32.000 $. Poziția include diverse beneficii și avantaje, cum ar fi alocațiile pentru mașini și gaze, chiria gratuită și sfârșitul săptămânii.

Beneficii și beneficii

Salariile includ multe beneficii sau beneficii. Unii directori primesc alocații pentru autoturisme și gaze, chirie gratuită, mese gratuite, utilități gratuite, servicii de curățenie, plăți gratuite în weekend și asigurare medicală. Prin urmare, salariile mai mici trebuie să țină cont de faptul că nu aveți cheltuieli de trai și că puteți fi compensate pentru utilizarea vehiculului dvs. În plus față de weekend-urile oprite, este posibil să existe timp de vacanță.

Mod de viata

Această poziție vă cere să trăiți în proprietate, cu opțiuni de weekend selectate și timp de concediu. Viata ta trebuie sa fie libera sa ofere aceste servicii; această poziție nu ar fi potrivită pentru o persoană căsătorită cu copiii tineri sau adolescenți. Nu vi se va cere să gestionați sau să disciplinați tinerele femei, dar puteți deveni un sprijin sau o figură maternă pentru tinerele doamne.