Director adjunct al serviciului de îngrijire medicală Descrierea postului

Directorul adjunct al serviciilor de îngrijire medicală funcționează sub directorul asistenței medicale. Directorul asistent este, de obicei, al doilea în comandă. Candidații interesați în acest rol sunt în mod obișnuit licențiați în practicarea asistenților medicali înregistrați. Directorul adjunct al serviciilor de asistență medicală asistă la funcțiile de zi cu zi din cadrul departamentului de asistență medicală.

Atribuțiile

Directorul adjunct al serviciilor de îngrijire medicală gestionează personalul de supraveghere și asistență medicală. Ea poate fi responsabilă pentru asigurarea faptului că toate schimburile au personal suficient. În calitate de director adjunct al asistenței medicale, ea poate colabora cu directorul pentru a identifica și rezolva deficiențele departamentului cu planurile de corecție implementate. Ea poate, de asemenea, să identifice și să abordeze problemele legate de auditul de asigurare a calității. Directorul adjunct al asistenței medicale poate asista la efectuarea de runde în timpul controalelor pacientului. Această poziție contribuie, de asemenea, la coordonarea programelor de servicii de asistență medicală în cadrul departamentului, verifică performanța personalului și asigură respectarea standardelor statului de îngrijire a calității. Directorii adjuncți ai serviciilor de îngrijire medicală pot monitoriza, de asemenea, bugetele centrelor de îngrijire medicală și asigură funcționarea departamentului în cadrul liniilor directoare ale statului federal.

$config[code] not found

calificări

Candidații potențiali pentru directorul adjunct al rolurilor de îngrijire medicală trebuie să aibă o licență valabilă pentru îngrijirea medicală. Candidații au, de asemenea, nevoie de o înțelegere aprofundată a reglementărilor de stat, federale și locale de asistență medicală. El va avea nevoie de experiență într-un cadru clinic de îngrijire medicală și ca administrator sau supraveghetor. Răbdarea, auto-disciplina și abilitățile de comunicare eficiente sunt și calificările preferate de potențialii angajatori. Directorii asistenți medicali trebuie să interacționeze eficient cu toate nivelurile de personal. Potențialii candidați pot, de asemenea, identifica și inițiază îmbunătățiri interdepartamentale ale proceselor. Poate fi necesară abilitatea de a analiza rapoartele statistice și financiare.

Educaţie

Solicitanții care doresc să candideze pentru rolul de director adjunct trebuie să dețină o diplomă de licență dintr-un program acreditat de asistență medicală înregistrat. Potențialii angajatori pot solicita ca candidații să aibă o experiență de cel puțin doi ani în calitate de supraveghetor sau de conducere. Candidații ar trebui, de asemenea, să fie autorizați în statele în care aceștia caută un loc de muncă.

Industrie

Rata de crestere pentru directorii asistent de asistenta medicala va creste, impreuna cu oportunitati generale de asistenta medicala. Biroul american de Statistica a Muncii proiecteaza o crestere de 22 la suta pentru candidatii care cauta locuri de munca in servicii de ingrijire medicala prin 2018. Spitalele sunt cel mai mare angajator din industrie de directori asistent de asistenta medicala. Acestea sunt urmate de casele de îngrijire medicală, de agenții de asistență socială și de facilități guvernamentale.

Salariu

Directorii medicali cu cel puțin un an de experiență câștigă un salariu mediu anual de 55.181 dolari, potrivit PayScale.com, începând cu luna aprilie 2010. Directorii de îngrijire medicală cu o experiență de peste 20 de ani câștigă până la 100.000 de dolari pe an.

2016 Informații salariale pentru asistenții medicali înregistrați

Asistenții înregistrați au obținut un salariu mediu anual de 68.450 dolari SUA în 2016, potrivit Biroului de Statistică a Muncii din S.U.A. La limita inferioara, asistentele medicale inregistrate au obtinut un salariu de 25 de percentile de 56.190 dolari, adica 75% au castigat mai mult decat aceasta suma. Cel de-al 75-lea salariu percentilă este de 83.770 $, adică 25% câștigă mai mult. În 2016, 2,955,200 de persoane au fost angajate în S.U.A. ca asistente medicale înregistrate.