Întreținerea și obligațiile Turner

Turner și instalator este un termen folosit pentru un tip de mecanic implicat în producerea de unelte de fabricație. Această denumire ocupațională este folosită în cea mai mare parte în Australia și Marea Britanie. În S.U.A., ocupația este mai cunoscută ca fabricant și instalator.

Descrierea postului

În mod obișnuit, un instalator și un dispozitiv de strângere este responsabil de fabricarea, poziționarea și alinierea pieselor pentru produse. Apoi asamblează piesele în produse, inclusiv unelte, mașini și componente ale mașinilor.

Turnatorii și montatorii sunt specialiști sub umbrela mecanicistă. Constructorii folosesc unelte pentru a crea sau manipula piese, tăind-le în dimensiune și formă finale. Aceste părți sunt adesea fabricate din metal, dar, în funcție de industrie, pot fi fabricate din plastic sau din lemn.

Cerințe educaționale

Majoritatea angajatorilor au nevoie de o diplomă de liceu, însă formarea, inclusiv pregătirea și pregătirea pentru pregătire și pregătire, sunt factori importanți pentru ocuparea forței de muncă în domeniu. Cele mai bune oportunități de angajare care vor merge mai departe sunt susceptibile de a merge la solicitanții de locuri de muncă cu formare profesională și certificare în astfel de industrii de înaltă tehnologie, cum ar fi industria aerospațială și electromedicale de fabricare a dispozitivelor.

Industries

Primele cinci industrii în care fabricanții de metal și montatorii câștigă cei mai mulți bani sunt fabricarea de echipamente pentru motoare, turbine și echipamente de transmisie a energiei; guvernele locale; producția de produse aerospațiale și componente; construcția de nave și barci; și alte echipamente de producție de transport.

Industriile cu cel mai înalt nivel de ocupare a forței de muncă pentru un instalator și un mecanism de întoarcere (clasificate ca fabricanți și montatori de structuri metalice de către Biroul de Statistică a Muncii) sunt fabricate fabricarea de produse metalice; fabricarea mașinilor; construcția de nave și barci; și antreprenorii de fundație, structură și clădiri.

Salariu

Aproximativ 77.000 de persoane au fost angajați ca fabricanți și montatori de metal începând din luna mai 2017, potrivit BLS. Rata orară medie a fost raportată la 19,47 USD, în timp ce salariul mediu anual a fost de 40.090 USD. Salariul mediu este punctul în care jumătate dintre muncitori câștigă mai mult și jumătate câștigă mai puțin. Cei care lucrează la scadența salarială de 10% au câștigat 25.940 dolari, în timp ce cei din percentila 90 au câștigat 59.040 dolari.

Outlook de lucru

Manualul Outlook BLS Ocupational Group grupeaza turnatorii si montatorii in categoria asamblorilor si fabricantilor. Privind în perspectivă, proiectele BLS se așteaptă să scadă cu 14% între 2016 și 2026. Reducerea se așteaptă ca multe sectoare de producție să devină mai eficiente și capabile să funcționeze cu mai puțini lucrători.

Este de așteptat ca viitoarele posturi de producție de fabricație să provină din necesitatea de a înlocui lucrătorii care pleacă sau se pensionează, spre deosebire de creștere.