Descrierea postului unui analist de performanță

Analiștii de performanță oferă expertiză în materie de performanță organizațională și funcții statistice. În acest rol, analiștii susțin aplicațiile, inițiativele și proiectele de sisteme. Rolul analiștilor de performanță este de obicei auto-direcționat. Poziția ar putea fi efectuată într-o capacitate de supraveghere sau fără supraveghere.

Atribuțiile

Analistii monitorizeaza performanta organizationala si efectueaza evaluari ale controlului calitatii. Ele sunt implicate în proiecte departamentale și inițiative corporative. Analistii de performanta vor revizui procesele, vor recomanda imbunatatiri, vor creste nivelul de servicii pentru clienti si vor reduce riscurile operationale. Analistii construiesc relatii puternice intre clientii interni si externi. Ei contribuie, de asemenea, la expertiza subiectului eforturilor echipei și organizaționale

$config[code] not found

calificări

Analistii de performanta ar trebui sa demonstreze abilitati clare de comunicare si abilitati de prezentare puternice. Analiștii trebuie să interpreteze complexitatea și să le comunice eficient altora. De asemenea, acestea au nevoie de o capacitate demonstrată în ceea ce privește performanțele și expertiza legate de industrie. Persoanele în acest rol ar trebui să fie atente la gestionarea termenelor limită

Industrie

Perspectivele de locuri de muncă pentru performanță Analiștii sunt favorabili, după cum a raportat Biroul de Statistică a Muncii. Ocuparea analiștilor ar trebui să crească pe măsură ce industriile devin din ce în ce mai dependente de ele pentru a îmbunătăți performanța organizațională. Industriile actuale de recrutare includ tehnologia, îngrijirea sănătății, resursele umane, ingineria și marketingul.

Educaţie

Candidații pentru posturile de analist de performanță ar trebui să dețină minim o diplomă de liceu sau de echivalență generală. Analiștii de performanță ar trebui să aibă, de preferință, o diplomă de licență într-un domeniu conex și o experiență de muncă de cel puțin un an. Diplomele de absolvent sunt preferate în acest rol; cu toate acestea, ele nu sunt solicitate de majoritatea potențialilor angajatori.

Salariu

Analiștii de performanță care caută un loc de muncă vor observa un salariu proporțional cu educația și experiența. Payscale.com raportează că gama de salarii inițiale este similară în rândul industriei de recrutare pentru acest rol. Intervalul salariilor raportate este de la 49.000 dolari la 79.000 dolari anual, începând cu luna iunie 2010.

2016 Informații salariale pentru analistii de management

Analistii de management au obtinut un salariu mediu anual de 81.330 de dolari in 2016, potrivit Biroului de Statistica a Muncii din SUA. În partea inferioară, analiștii de conducere au câștigat un salariu de 25 de percentile de 60.950 dolari, adică 75% au câștigat mai mult decât această sumă. Cel de-al 75-lea salariu percentilă este de 109.170 dolari, adică 25% câștigă mai mult. În 2016, 806.400 de persoane au fost angajate în S.U.A. ca analisti de management.