Descrierea postului unui grefier de serviciu

Principalul post de slujitor deli este de a servi clienții prin intermediul departamentului deli. Prin intermediul departamentului deli veți fi responsabili pentru multe sarcini diferite de la așteptarea clienților, de la gătit la completarea comenzilor de partid.

Serviciul de relații cu clienții

$config[code] not found Ryan McVay / Photodisc / Getty Images

Slujba principală a serviciului de contabilitate de serviciu este de a tăia carne și brânzeturi conform specificațiilor clientului. Ei folosesc cântări pentru a cântări alimente și trebuie să mențină un mediu de lucru curat în orice moment. Trebuie să înțeleagă siguranța alimentară și a bucătăriei.

gătire

Kevork Djansezian / Getty Images Știri / Getty Images

De asemenea, puteți pregăti mâncăruri fierbinți dacă deliciul lor le servește. Veți fi instruiți în funcționarea sigură și adecvată a frizerilor, a cuptoarelor și a altor echipamente, în funcție de magazinul dvs.

Pregătirea părinților - tăvi

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

În calitate de cleric de serviciu, veți face și tăvi de mâncare care au fost comandate pentru petreceri.Acestea se vor face pe baza datei de preluare.

Salariu și cerințe

Chris Hondros / Getty Images Știri / Getty Images

Fiecare companie are propriul salariu de plecare, dar cei mai mulți funcționari de serviciu câștigă $.50- $ 2.00 deasupra salariului minim de stat. Pentru a obține o funcție de funcționar de serviciu, trebuie să fiți auto-motivat, orientat spre servicii pentru clienți, precum și să reduceți costurile.

Perspectivele de muncă și condițiile de muncă

Dan Kitwood / Getty Images Știri / Getty Images

Condițiile de lucru în deli sunt în general limitate, deoarece majoritatea delisurilor sunt deschise numai până la ora 9 sau la orele 22:00, aproape devreme duminică.