Descrierea postului pentru un conducător auto de curse

Imaginați-vă că luați deciziile de secundă care depășesc viteza de peste 200 mph. Aceasta este misiunea unui șofer de mașini de curse. Jucătorii de mașini rasei distrează mulțimile, conducând la viteze maxime și curse până la linia de sosire. Spectacolul sportiv al cursei de automobile recrutează un număr de persoane care se asigură că șoferul cursei de mașini este capabil să efectueze cu succes. Când șoferul curse, el nu numai că își expune eforturile, ci și eforturile întregii sale echipe.

$config[code] not found

Definiție

Un șofer de mașini de curse este o persoană care conduce o mașină de curse.

responsabilităţi

Conducătorii auto din rasă au, de asemenea, numeroase angajamente care nu sunt de conducere. Potrivit Biroului Statistic al Muncii, "conducătorii auto nu conduc doar; de asemenea, fac apariții speciale pentru a-și promova echipa, sponsorii și organizațiile de curse. "

Cerințe educaționale

Nu există cerințe educaționale specifice pentru a deveni șofer de mașini de curse, deși, potrivit Biroului Statistică a Muncii, "șoferii trebuie să completeze cursuri pentru obținerea de licențe pentru operarea vehiculelor de mare viteză"..

Calificări preferate

Conducătorii auto sunt de așteptat să aibă experiență de curse la nivel de bază. De exemplu, NASCAR îi încurajează pe solicitanții programului de dezvoltare a șoferilor să "aibă o experiență de concurență pe asfalt sau murdărie în motociclete, mașini de sprint, mașini legende și / sau mașini de stoc (model târziu, modificat, super-inventar etc. în plus față de abilitățile de conducere excelente, șoferii de mașini de curse ar trebui să aibă, de asemenea, reflexe excelente, abilități de comunicare, viziune, abilități rapide de luare a deciziilor și să fie auto-motivați.

Mediu de lucru

Jucătorii de mașini din curse lucrează într-un mediu cu ritm rapid. Pistele pe care conduc în mod competitiv variază de la șoselele rurale la cele moderne.

Salariu

Pur și simplu angajat listează salariul mediu pentru un șofer auto de curse ca 35.000 dolari, dar afirmă că "salariile medii profesionale pentru șoferii de mașini pot varia foarte mult datorită companiei, locației, industriei, experienței și beneficiilor". Cu toate acestea, Biroul de Statistică a Muncii (BLS) nu afișează un salariu mediu pentru șoferii de mașini de curse. De fapt, BLS afirmă că industria sportivă a spectatorilor păstrează aceste informații clasificate, astfel că nu există "date despre angajare și salarii specifice ocupațiilor în curse auto". Mulți șoferi de mașini de curse câștigă salarii mari care sunt determinate de numărul lor de victorii, popularitate și aprobări.

consideraţii

Cursele auto sunt o industrie periculoasă pentru oricine lucrează pe pistă. Riscul este amplificat pentru șoferul mașinii de curse. Dacă sunteți interesat să deveniți un șofer de curse auto, ia în considerare modul în care factorul de risc va fi acceptat de către prietenii și cei dragi.