Descrierea locului de localizare a proprietarilor

Locatorii locațiilor ajută investitorii imobiliari în localizarea proprietăților pe care ar dori să le achiziționeze. Ei au potențial nelimitat de venit, deoarece indiferent de economie, banii pot fi făcuți în industria imobiliară. De asemenea, locatorii locațiilor pot fi numiți "câini de păsări". Acestea sunt plătite prin primirea unei taxe pentru găsirea de proprietăți pe care investitorul le poate stabili și le poate vinde pentru profit sau în chirie.

$config[code] not found

responsabilităţi

Localizatoarele de proprietăți trebuie să utilizeze resurse online pentru a localiza proprietăți aflate în dificultate. De asemenea, aceștia pot căuta închideri în ziar și pot localiza proprietăți aflate în dificultate, conducând în diverse locații și căutând indicii care ar putea fi în blocare și / sau în dificultate. De asemenea, aceștia pot contacta și localiza proprietarii proprietăților pentru a determina dacă sunt motivați să le vândă și să le prequalify pentru ca investitorul imobiliar să ofere o ofertă la domiciliu. Aceștia pot depune documente și pot trimite corespondență prin poștă, prin e-mail sau prin telefon pentru a-și califica clienții.

Mediu inconjurator

Locuitorii de proprietăți lucrează, de obicei, de la domiciliu la un program cu normă întreagă sau cu normă redusă. De asemenea, aceștia se pot deplasa în diferite tipuri de vreme pentru a căuta proprietăți în cartier sau cartiere din zona lor. Aceștia se pot întâlni fizic cu proprietarii de case pentru a determina dacă sunt motivați să-și vândă proprietatea distrusă. Ei pot, de asemenea, vizita biroul județului lor funcționar pentru a determina dacă casele sunt în blocare sau probate. Ei vor trimite oferte potențiale investitorului imobiliar, care va face apoi o ofertă formală proprietarului. Aceștia pot lucra de acasă, fie prin telefon, fie prin scrisori care oferă asistență proprietarilor de case care doresc să-și vândă casele.

Aptitudini

Locatorii locațiilor trebuie să posede abilități bune de scriere și comunicare. Ei trebuie, de asemenea, să aibă experiență în cercetare. De asemenea, locatorii locațiilor pot fi organizați, agresivi și au abilități analitice dense. De asemenea, aceștia trebuie să fie informați cu privire la computer și la Internet, deoarece o mare parte din munca lor poate necesita ca aceștia să fie pe computer și trebuie să aibă, de asemenea, abilități bune de servicii pentru clienți.

Educaţie

O educație formală nu este necesară pentru locatorii de proprietăți, dar multe grupuri de investiții imobiliare se așteaptă ca locatatorii de proprietăți să aibă o cunoaștere avansată a strategiilor de investiții imobiliare și imobiliare. Cu toate acestea, multe grupuri de investiții imobiliare vor instrui pe larg locatorii locațiilor.

Salariu

Locuitorii locali nu au de obicei salarii deoarece sunt plătiți numai dacă investitorul imobiliar achiziționează o locuință. Prin urmare, investitorii pot plăti locatori de proprietăți oriunde între 500 și 5000 USD sau mai mult pe proprietate pe care investitorul o achiziționează. Cu toate acestea, site-ul de locuri de muncă Indeed.com spune că agentul locativ mediu câștigă 28.000 de dolari pe an.