Salariul mediu al unui Piercer de Corp

Odată cu modificarea corporală a industriei de echitatie statutul său de fad cu un flux constant de clienți pentru ultimii 15 ani, nu există nici o îndoială că există o cerere pentru body piercerii. Deși industria este în mare parte nereglementată de majoritatea statelor, mulți pierceratori corporali trebuie să urmeze o formare care poate implica o ucenicie sau o altă formare extinsă pentru a se putea califica pentru angajare.

Salariile medii

$config[code] not found Digital Vision./Photodisc/Getty Images

Salariul mediu anual al piercerilor corporale bazat pe pozițiile anunțate în 2010 a fost de 26.000 de dolari, conform Salariilor. Estimările din alte surse pretinde că piercerii corporale au un potențial de câștiguri mult mai mare, căutarea carierelor poate câștiga în jur de 50.000 de dolari anual, deși pierderile corporale setează salariul mediu al piercerilor la aproximativ 35.000 de dolari pe an. În multe cazuri, piercerii de corp lucrează din sălile de tatuaj și dublu ca artiști de tatuaj. În acest caz cu dublă taxă, artiștii de tatuaj / piercerii corporale se pot aștepta să câștige între 19.629 și 39.561 dolari.

sfaturi

Imagini din categoria X / Stockbyte / Getty Images

În unele piețe este obișnuit ca un patron să sfideze un piercer de corp în plus față de achiziționarea bijuteriilor pe care le instalează și taxa pentru piercing. Aceste câștiguri nu sunt incluse în ofertele salariale și salariale ale angajatorilor și pot crește substanțial puterea de câștig a organismului.

Beneficii

Cele mai multe piercing-uri corporale profesionale vor trebui sa paseze factura pentru cea mai mare parte a ingrijirilor medicale proprii, deoarece 66% din pozitiile piercingului corporal nu au oferit beneficii medicale in noiembrie 2010, potrivit PayScale, Inc Treizeci si patru la suta beneficii medicale, 28% beneficiază de acoperire dentară și 22% sunt incluse într-un plan de viziune corporativă.

Alte atribuții de muncă

ULTRA F / Fotodisc / Getty Images

În magazinele mai mici, se așteaptă ca piercerii de corp să efectueze diverse sarcini, cum ar fi recepția și treburile ușoare de custodie, în timp ce nu sunt angajate cu un client.

Proprietarii de magazine

Digital Vision./Photodisc/Getty Images

Proprietarii unui studio de piercing pot face mult mai mult decât angajații lor. Secretele Piercingului de Corp raportează că un proprietar de magazin de piercing poate câștiga până la 100.000 de dolari pe an. Proprietarii de magazine trebuie să se confrunte cu impozitarea, cerințele de licențiere, problemele legate de managementul angajaților, contabilitatea și preocupările generale ale întreprinderilor mici.