Descrierea postului de ofițer de serviciu

Pentru unii copii, ofițerii trufașilor sunt într-adevăr salvatori de viață. Un ofițer de gardă, care poate fi, de asemenea, numit ofițer sau participant, încearcă să împiedice copiii să cadă prin fisuri, ținându-i în școală. Acest lucru este greu, incomod și uneori extrem de satisfăcător, astfel încât candidații trebuie să fie atât rezilienți cât și rezilienți pentru a continua.

Descrierea postului

Ofițerii de slujbă lucrează pentru a face copiii să meargă la școală și să rămână acolo. În mod obișnuit, un ofițer de gardă lucrează pentru o singură școală sau district școlar și ține evidența tuturor studenților care au probleme de prezență cronică. Dacă un student ratează prea multe zile de școală fără un motiv legitim (cum ar fi boala), ofițerul de călătorie va contacta familia studenților pentru a încerca să afle ce se întâmplă. El poate merge chiar și în casele studenților dimineața pentru a le însoți la școală și pentru a le conferi profesorilor, consilierilor și lucrătorilor sociali un student despre problemele care îi împiedică pe copil să fie în școală. În mod oficial, un ofițer de gardă poate acționa ca o prezență simpatică sau încurajatoare a adulților în viața copiilor care se luptă cu instabilitatea familială și alte probleme.

O descriere tipică a postului de ofițer tipic poate include și reprezentarea districtului școlar în instanță dacă un caz implică absenteismul unui student. În funcție de legile locale, părinții pot fi uneori amendați sau chiar închiși pentru că îi lasă copiilor să rateze prea multă școală, astfel încât un ofițer de încarcerare poate fi chemat în instanță pentru a depune mărturie. Asigurarea că elevii sunt la școală este importantă nu numai pentru că este esențială pentru succesul academic al unui student și capacitatea acestuia de a avansa la un nivel superior, dar și pentru că unele districte sunt supuse legilor care le impun să respecte anumite standarde de participare.

Cerințe educaționale

Câteva posturi de ofițer de forță necesită o diplomă de licență într-un domeniu precum consilierea sau educația; pentru alții, o diplomă de liceu sau GED este suficientă. Experiența în sistemul judiciar local este un plus, deoarece candidații trebuie să fie bine familiarizați cu legile locale privind minorii. Un candidat poate fi, de asemenea, obligat să dețină un permis de conducere și o experiență de lucru cu copiii.

Industrie

Nu toate raioanele au ofițeri de trupe. Orașele mai mici pot avea doar câteva poziții de ofițer. Acestea tind să fie angajate de către districtele mari sau cele din zonele urbane în care absența este o problemă semnificativă. Ofițerii de serviciu lucrează în timpul orelor școlare și în zilele de școală, deși nu au de obicei ceas când sună clopotul final. Ofițerii pot face vizite la domiciliu după școală și în seara când părinții sau tutorele studenților sunt acasă.

Ani de experiență și salariu

Deoarece aceasta este o industrie mică, Biroul de Statistică a Muncii nu urmărește informația salarială specifică ofițerilor de trupe. BLS raportează asta $48,430 este salariul mediu pentru copiii, familia și lucrătorii sociali din școli, un grup care include și profesioniștii care luptă împotriva absenteismului. Ofițerii de serviciu au raportat salariile medii între $30,000 și $55,000.

Tendința de creștere a locurilor de muncă

Din nou, datorită naturii specializate a acestei industrii, BLS nu urmărește sau prezice tendințele de creștere legate de ofițerii de trupe.