Nominalizați-vă Small Business pentru evenimentul de rețea al anului

New York City (COMUNICAT DE PRESĂ - 5 aprilie 2010) - Compania dvs. merită să fie recunoscută? Nominalizați astăzi compania dvs. pentru Raportul "New York Enterprise Report Small Business Awards" în categoriile de premii pentru cele mai bune practici sau nou pentru 2010, categoriile "Cel mai bun an". Termenul limită pentru depunerea candidaturilor este vineri, 21 mai 2010.

Cinci întreprinderi mici vor fi recunoscute pentru cele mai bune practici și realizări în următoarele domenii:

$config[code] not found
  • Serviciu clienți
  • Green Business
  • Resurse umane și leadership
  • Vanzari de marketing
  • Tehnologie

Nou pentru anul 2010, premiile "Best of the Year" vor fi acordate în următoarele categorii:

  • Programul responsabilității sociale a anului
  • Programul Internațional de Operațiuni al Anului
  • Non-profit al anului și furnizor divers al anului

Nominalizările sunt disponibile la www.thesmallbizawards.com. "Premiile recunosc întreprinderile mici, care fac lucrurile în mod excepțional și obțin rezultate incredibile", a declarat Robert Levin, editor al raportului The New York Enterprise.

"Finaliștii și candidații din acest an vor fi cu adevărat excepționali, deoarece au generat avantaje competitive și au rezultat într-o economie dură".

Cea de-a cincea ediție a Galei de premii pentru întreprinderile mici din New York Enterprise Awards va avea loc miercuri, 6 octombrie, de la ora 18:00. - 10:00 seara. la Pavilionul Metropolitan din New York City. Câștigătorii vor fi anunțați în fața comunității mici de afaceri "cine este cine" și vor fi prezenți în ediția din noiembrie 2010 a Raportului privind întreprinderile din New York.

"Câștigarea premiului NY Report's Best Technology Award a fost o experiență foarte pozitivă pentru noi. Acest premiu ne-a ajutat să ne consolidăm reputația de lider în tehnologie printre partenerii noștri de afaceri ", a declarat Kevin Greaney, Premiul pentru copii, Câștigătorul Best Practice Award.

Alte companii câștigătoare din trecut includ:

  • Crăciunul american
  • Backup My Info !, Inc
  • Progresul copiilor
  • ClearVision Optical Co.
  • Promovare în piatră
  • Infinity Info Systems Corp.
  • Casa de vecinătate Lenox Hill.

Raportul privind întreprinderile din New York, tipărit și online (www.nyreport.com), conține articole "cum să", scrise de experți pentru întreprinderile mici și mijlocii din zona tri-stat. Fiecare ediție a raportului, care este singura mass-media din zona New York exclusiv pentru liderii întreprinderilor mai mici, oferă mii de dolari de expertiză atât de necesară, ceea ce face ca acesta să fie citit pentru cei care doresc să își dezvolte afacerea.

Pentru mai multe informații despre evenimentul sau oportunitățile de sponsorizare, contactați HJMT COMMUNICATIONS, LLC la adresa 516-997-1950 sau vizitați www.nyreport.com/awards.