Care este descrierea postului de ofițeri de înregistrări?

Indiferent de ceea ce este industria, de la educație la muncă polițienească, asistență medicală spitalicească și de sănătate sau dezvoltare de software de calculator, înregistrările trebuie să fie menținute pentru această industrie. Unele organizații au un domeniu atât de mare de înregistrări încât angajează o persoană specifică pentru a crea, organiza, întreține și recupera înregistrările și pentru a menține sistemul de înregistrări. Acest individ este cunoscut sub numele de ofițer de înregistrare.

$config[code] not found

Funcție

film imagine de saied shahinkiya de la Fotolia.com

Un ofițer de evidență poate fi implicat în păstrarea înregistrărilor pacienților într-un spital pentru a se asigura că se ține cont de toate procedurile și medicamentele, precum și de istoricul sănătății pacientului, de asigurare și de informații familiale. Ofițerii de înregistrare lucrează, de asemenea, în ocuparea județului pentru menținerea înregistrărilor pentru nașteri, decese, căsătorii și impozite. Un manager de evidență poate fi angajat pentru a actualiza și organiza înregistrările studenților și profesorilor în școli și universități sau înregistrările angajaților la o mare corporație. Ofițerul de înregistrare poate lucra cu un depozit electronic, ziare și alte documente de hârtie, microfișe, filme sau alte programe de imagine.

Condiții de muncă

un bărbat și o femeie cu documente de imagine de către Sergii Shalimov de la Fotolia.com

Activitatea este în mod obișnuit în interior, deși unele industrii, cum ar fi înregistrările privind impozitele pe proprietăți și stocarea dovezilor poliției, pot necesita, de asemenea, activități în câmp, ca parte a procesului de recuperare și creare a înregistrărilor. Unele înregistrări pot fi într-un mediu de depozitare, iar altele pot fi vechi, în stare defectuoasă sau păstrate în depozit controlat. În consecință, activitatea ofițerului de înregistrare poate implica extreme de temperatură și un nivel vizibil de praf sau mucegai, care poate afecta unii indivizi.

Educaţie

Imagini de spital imagine de PinkSony de la Fotolia.com

Ofițerul de înregistrări este de așteptat să fie un gânditor critic extrem de organizat, capabil să facă multitasking. Cele mai multe industrii vor necesita un minim de gradul de colegiu și unele dovezi ale experienței anterioare de lucru cu înregistrări sau documente, cum ar fi depunerea. Unele industrii, cum ar fi asigurările, asistența medicală și poliția sau firmele juridice, necesită, de asemenea, formare specializată înainte ca un candidat să fie considerat calificat pentru a se ocupa de procedurile specifice de înregistrare.

Salariu

tastatură cu imaginea butonului salarial prin Fotolia.com

Potrivit Salary.com, în 2009 salariul tipic al unui manager de înregistrări a fost de aproximativ 74.000 dolari, cu unele poziții mai mari. Un manager de filme bine pregătit și cu experiență se poate aștepta la un salariu între 60.000 și 100.000 de dolari. Pozițiile de management al înregistrărilor în firmele mici, private vor plăti probabil mai puțin. Biroul de Statistică a Muncii relevă un salariu mediu de aproximativ 30.000 de dolari pentru tehnicienii din domeniul înregistrărilor medicale pentru anul 2008.

perspectivă

imagine viitoare de creștere de la Fotolia.com

Potrivit Biroului de Statistică a Muncii, angajarea experților în evidențele medicale, ofițerii de evidență a poliției și alte posturi de conducere a înregistrărilor vor continua să crească cu cel puțin 20% până în 2018.

2016 Informații salariale pentru înregistrări medicale și tehnicieni în domeniul sănătății

Dosarele medicale și tehnicienii din domeniul sănătății au obținut un salariu mediu anual de 38.040 de dolari în 2016, potrivit Biroului Statistic al Muncii din SUA. La capătul inferior, înregistrările medicale și tehnicienii din domeniul sănătății au câștigat un salariu de 25 de percentile de 29.940 dolari, adică 75% au câștigat mai mult decât această sumă. Salariul celui de-al 75-lea percentilă este de 49.770 $, adică 25% câștigă mai mult. În 2016, 206,300 de persoane au fost angajate în S.U.A. ca înregistrări medicale și tehnicieni în domeniul sănătății.