Descrierea postului de dascăl

Căutați o modalitate de a combina desenul și tehnologia? Un raportor redirecționează ideile în planuri detaliate pentru industria de inginerie, producție sau construcții. În mod obișnuit, prin utilizarea unui program de calculator și a unui program de redactare, proiectanții produc desene tehnice pentru a servi drept ghid vizual în timpul procesului de fabricație sau de construcție. Termenul "traducători" este un termen neutru din punctul de vedere al genului, care devine tot mai frecvent în utilizare, pe măsură ce un număr tot mai mare de femei intră pe teren.

$config[code] not found

Descrierea postului de scriitor

Conferindu-se cu arhitecți și ingineri, un proiectant obține o înțelegere a domeniului și cerințelor unui proiect. Folosind atât desene manuale, cât și aplicații bazate pe computer, cum ar fi redactarea asistată de calculator, editorul creează interpretări bidimensionale și tridimensionale ale proiectului finalizat. Odată ce proiectele au fost finalizate, arhitecții și inginerii le revizuiesc și decid asupra schimbărilor necesare. Editorul produce apoi randările revizuite.

Găsirea locurilor de muncă

Instituțiile de învățământ care pregătesc agenții de proiectare mențin în mod obișnuit un birou de servicii pentru carieră pentru a ajuta absolvenții să găsească o slujbă. Membrii proiectului pot accesa, de asemenea, resursele de rețea și resursele educaționale prin aderarea la American Design Drafting Association sau ADDA, organizația de certificare profesională. De exemplu, ADDA național sponsorizează evenimente și publicații din industrie, în timp ce capitolele locale oferă resurse de ocupare a forței de muncă. Publicațiile pentru ziare și forumurile de locuri de muncă pe Internet sunt alte surse de locuri de muncă. O descriere a postului de redacție pentru lucrătorii de proiectare va schița ceea ce trebuie să știți pentru a vă califica pentru a lucra în domeniu. În mod similar, descrierile postului pentru alte tipuri de redacție vor evidenția competențele necesare.

Cerințe calitative

Un proaspat bun are nevoie de capacitatea artistică de a interpreta viziunea inginerului, designerului sau arhitectului și o traduce într-un desen tehnic. De asemenea, un editor necesită masterat de software de proiectare și redactare asistată de calculator sau CADD. Abilitatea de a urma direcțiile și o atenție deosebită pentru detalii este crucială. În plus, un raportor trebuie să aibă capacitatea de a menține simultan multe proiecte și de a respecta termenele limită.

Cerințe educaționale

Elaborarea de locuri de muncă necesită de obicei un grad asociat în elaborarea de la o școală tehnică sau colegiu comunitate, deși programele de certificat sunt de asemenea disponibile. Cursul de studiu include de obicei cursuri în schițarea, proiectarea și software-ul de elaborare a computerelor. Unii drafteri au de asemenea o diplomă de patru ani într-un domeniu conex, cum ar fi arhitectura sau ingineria. Draperii pot primi certificarea opțională prin îndeplinirea cerințelor de examinare ale Asociației Americane de Design Drafting.

Compensarea medie

Salariul mediu anual al raportorilor variază în funcție de specialitate. Începând cu anul 2017, proiectanții de arhitectură și construcții civile au primit un venit mediu anual de 55.110 dolari, în timp ce proiectatorii mecani aveau o medie anuală de 58.150 dolari, potrivit Biroului de Statistică al Muncii din SUA. Proiectanții electrici și electronici au în medie 63.720 dolari anual, iar ceilalți autori au în medie 53.990 dolari pe an. BLS prognozează doar o creștere de 1,3% între anul 2026 pentru cei care au elaborat planul general.