Descrierea postului de funcționar ER

Un funcționar de urgență are responsabilități într-un mediu medical care poate fi obositor, stresant și haotic. Funcționarii ER găsesc deseori că îi ajută pe cei care au nevoie de recompense, deși trebuie să se adreseze adesea pacienților dificili sau distrați și familiilor lor. Experiența în a ajuta oamenii sau a le îndruma către alții care pot ajuta necesită răbdare. Cei cu abilități puternice de computere progresează adesea în alte locuri de muncă în administrarea spitalelor.

$config[code] not found

Funcţie

Un funcționar de urgență raportează în mod obișnuit managerului de asistență medicală și funcționează în calitate de coordonator al activităților de înregistrare și administrare. Un funcționar ER primește pacienții și începe procese cum ar fi obținerea și verificarea identificării, asigurării și înregistrărilor medicale. Lucrarea include admiterea pacienților și transferarea actelor necesare. Lucrul implică interacțiuni cu medici, asistente medicale și alte personalul spitalicesc. Poziția necesită confidențialitate strictă a pacientului.

Interacțiunea pacientului

Un funcționar ER lucrează direct cu pacienții, obținând semnături și completând formularele cerute de reglementările statale și federale. Responsabilitățile de serviciu includ verificarea eligibilității la asigurare, obținerea de copii ale cardurilor de asigurare și vizitarea pacienților în camerele lor, după caz, pentru îndeplinirea sarcinilor. Un grefier ER asistă pacienții în tratarea problemelor clerice și rezolvarea oricăror chestiuni de identificare incorectă. Ocazional, grefierii ER aranjează cazarea peste noapte dacă pacientul nu este internat în spital.

Competențe și experiență necesare

Descrieri de locuri de muncă pentru grefierii ER, în general, o listă de diplomă de liceu sau echivalent ca o cerință. În mod obișnuit, spitalele furnizează o instruire extensivă la locul de muncă privind politicile și procedurile lor. Cunoașterea terminologiei medicale de bază este adesea necesară. Bunele abilități interpersonale sunt esențiale, precum și empatie pentru persoanele aflate în criză. Ar trebui să puteți gestiona simultan mai multe sarcini, să acordați prioritate muncii și să gestionați cu ușurință întreruperile. Posturile de specialitate necesită adesea certificare sau formare suplimentară.

Expert Insight despre Outlook

Locurile de muncă pentru recepționeri și grefierii de informații sunt proiectate să crească mai repede decât locul mediu de muncă (cu aproximativ 17%) între 2006 și 2016, potrivit Biroului Statistic al Muncii al SUA. Multe noi locuri de muncă apar atunci când lucrătorii existenți transferă sau părăsesc forța de muncă.

Programul de lucru și salariul

Acoperirea cerută de spitale și alte setări medicale necesită adesea programări flexibile de lucru pentru a acoperi serile, weekend-urile și orele de vacanță. Salariile orare medii pentru recepționeri și grefieri au fost de 11,01 USD în 2006.