Descrierea postului pentru toaletă

Toaletele publice la locurile aglomerate devin adesea dezordonate din cauza folosirii excesive. Dificultatea care dorește să facă o impresie bună asupra oaspeților și care oferă un nivel mai înalt de servicii pentru clienți poate angaja însoțitoare în toalete pentru a rămâne în băi. Însoțitorul pentru toaletă menține facilitățile pentru toalete, ceea ce contribuie la o experiență mai bună pentru oaspeți. În spațiile mai frumoase, însoțitorul pentru toaletă furnizează elemente de îngrijire personală în plus față de serviciile de curățenie.

$config[code] not found

responsabilităţi

Instalațiile pentru toaletă asigură că toaletele publice sunt curate și funcționale. Acestea includ înlocuirea consumabilelor, curățarea contoarelor, curățarea excesului de apă și fixarea chiuvetelor și toaletelor rupte. Într-o postare pentru o poziție de toaletă însoțitoare la Red River Valley Fair din West Fargo, Dakota de Nord, însoțitorul de toaletă este de așteptat să facă mai mult decât curățarea și întreținerea facilităților. De asemenea, trebuie să satisfacă nevoile oaspeților și să răspundă unor situații de urgență, cum ar fi un incendiu sau o tornadă. Însoțitorul pentru toaletă este, de asemenea, de așteptat să fie "conștient de toate activitățile de la târgurile de expoziție și să raporteze orice activități suspecte conducerii". Unii angajați la toaletă îi direcționează, de asemenea, pe oaspeți la tarabe deschise. Acest lucru ajută linii să se deplaseze mai repede.

calificări

Unii participanți la toaletă au diplome de liceu, dar unele întreprinderi nu au nevoie de diplomă. Acesta este un loc de muncă la nivel de intrare care este predat prin formarea la locul de muncă. În Statele Unite, bărbații însoțiți de toaletă lucrează numai în camere pentru bărbați, iar femeile care însoțește toalete lucrează numai în sălile doamnelor.

Alte considerații

Un insotitor de toalete trebuie sa aiba abilitati de comunicare si sa exceleze in serviciul clienti. Trebuie să fie atât asertivă cât și tactă în interacțiunile cu invitații. Trebuie să lucreze bine într-un mediu rapid. Trebuie să fie în stare să stea pentru perioade lungi de timp și să ridice până la 60 de lire sterline. În cele din urmă, un însoțitor de toaletă trebuie să fie cinstit, muncitor și să acorde atenție detaliilor.

Un angajament de timp

Însoțitorii de toaletă funcționează atunci când afacerea este cea mai aglomerată. Mulți participanți la restaurante, cluburi, teatre și sporturi lucrează seri, weekend-uri și sărbători. Schimbările se pot extinde târziu în noapte și nu se termină până după închiderea afacerii.

Salariu și Outlook de locuri de muncă

Mulți însoțitori în toalete lucrează pentru sfaturi. Biroul de Statistică a Muncii al Statelor Unite nu păstrează date separate privind însoțitorii pentru toaletă, dar pot fi grupați cu vestiare, sali de haină și însoțitoare. Persoanele din aceste profesii au obținut în medie 9,49 dolari pe oră sau 19,750 dolari pe an în 2009. Aceste poziții se așteaptă să crească între 7 și 13% până în 2018, ceea ce reprezintă o rată medie de creștere.