Cum să lucrezi pentru JetBlue Airlines la domiciliu

Evaluând în mod constant un loc de muncă de top, JetBlue oferă o gamă de opțiuni de locuri de muncă pentru persoanele interesate să lucreze în aviație, călătorii și ospitalitate, servicii pentru clienți și multe altele. Deși majoritatea locurilor de muncă JetBlue se află la aeroporturile din întreaga lume sau în sediul central al companiei New York, există oportunități de a lucra acasă, ca parte a echipajului de rezervări. Ca membru al echipajului de acasă, veți lucra cu clienții JetBlue la telefon pentru a oferi serviciul excelent pentru care compania aeriană a devenit cunoscută.

$config[code] not found

Rezervări Descrierea postului echipajului

Responsabilitatea primordială a membrilor echipajului JetBlue de rezervare de la domiciliu este să furnizeze serviciul de relații cu clienții prin telefon. Aceasta include efectuarea de rezervări pentru călătoriile cu avionul, modificarea rezervărilor solicitate și tratarea solicitărilor clienților despre călătorii. Având în vedere natura industriei de călătorii aeriene, acest lucru înseamnă adesea abordarea preocupărilor și problemelor clienților, cum ar fi rezervarea anulată sau întârzierea rezervării. Rezervările membrilor echipajului sunt, de asemenea, de așteptat să vândă produse auxiliare consumatorilor, cum ar fi asigurarea de călătorie, upgrade-uri de scaune și alte servicii. Membrii echipajului sunt așteptați să furnizeze experiența JetBlue fiecărui client la fiecare apel, ceea ce înseamnă asigurarea unui serviciu excelent, prietenos și rezolvarea rapidă și eficientă a problemelor.

A deveni parte a echipajului de rezervări

Pentru a lucra de acasă pentru JetBlue, trebuie să locuiți în zonele metropolitane Orlando sau Salt Lake City, unde se află centrele de apel ale companiei. Compania solicită, de asemenea, ca aplicațiile să aibă cel puțin o diplomă de liceu sau echivalentul, doi ani de experiență în serviciul clienți și abilități de bază de calculator, inclusiv cunoștințe despre programele Microsoft Office și abilitatea de a introduce cel puțin 25 de cuvinte pe minut. Locul de muncă necesită o linie telefonică dedicată și o conexiune la internet de mare viteză, precum și un mediu de distragere a atenției și mediu fără zgomot. JetBlue efectuează o verificare de fond de 10 ani și teste de droguri înainte de angajare pentru toți solicitanții și trebuie să aveți dreptul legal de a lucra în S.U.A.

Dincolo de cerințele de bază ale echipajului de rezervări, JetBlue preferă candidații care au call center anteriori sau rezervări și experiență în vânzări. Ei caută candidați care sunt extrem de motivați, organizați și rezolvă probleme excelente. Pentru call center-ul din Orlando, care gestionează rezervările pentru piețele din Caraibe și America Latină, este un plus de a fi bilingv. Toți membrii echipajului trebuie să fie dispuși să lucreze nopți, sfârșit de săptămână și sărbători, precum și ore suplimentare, după cum este necesar.

Aplicarea pentru JetBlue Work From Home Jobs

Dacă îndepliniți calificările pentru o poziție de rezervare a echipajului, aplicați online pe site-ul web al carierei JetBlue. Compania acceptă numai aplicațiile online. Solicitanții selectați au posibilitatea de a efectua o evaluare online de 45 de minute. După evaluare, candidații pot trece la un scurt interviu telefonic. De acolo, candidații se îndreaptă spre Blue Review, o evaluare în persoană și interviu în grup, precum și partea de screening și testarea de droguri a procesului de angajare înainte de a primi o ofertă oficială de muncă. La închiriere, veți fi programat pentru instruire la Centrul de asistență din Salt Lake City sau la Universitatea JetBlue din Orlando. Întregul proces poate dura câteva săptămâni.

Lucrul pentru JetBlue

Lucrând ca parte a echipajului de rezervări JetBlue vă oferă flexibilitate, însă aveți în vedere că, dacă aveți dificultăți cu echipamentul dvs. (de ex., Întreruperea alimentării, problemele de conectivitate), veți avea de gînd să raportați centrului de apeluri pentru a vă deplasa acolo. Cu toate acestea, în plus față de salariul orar, carierele JetBlue oferă o gamă completă de beneficii, inclusiv acoperirea medicală și dentară, opțiunile de plan de pensionare, împărțirea profitului și opțiunile de cumpărare a acțiunilor. Și, bineînțeles, angajații se pot califica pentru călătoriile gratuite în regim de așteptare pe zborurile JetBlue, iar călătoriile în regim standby cu reducere la alte companii aeriene.