Salariul mediu pentru Starbucks Assistant Manager

A fi un manager asistent la Starbucks este o modalitate de a începe o carieră la o companie de top. Cei mai mulți manageri asistenți își fac drumul prin rânduri în calitate de "partener", așa cum îi sunt chemați toți angajații Starbucks și se pot alătura, în cele din urmă, conducerii, dacă ar demonstra promisiunea și voința de a învăța. Începând cu anul 2006, Starbucks a fost numită una dintre cele mai mari 100 de companii din domeniul revistelor de tip "Fortune" pentru a lucra și susține doar o rată de cifru de afaceri voluntare de 14%.

$config[code] not found

responsabilităţi

Spencer Platt / Getty Images Știri / Getty Images

Un manager asistent pentru un magazin Starbucks ajută managerul magazinului să mențină integritatea și conducerea magazinului. Managerul asistent comunica cu personalul magazinului și cu clienții, ajută la îmbunătățirea și menținerea moralei și performanței angajaților, modelează cultura Starbucks și are o manieră calmă, care este nedeterminată în momente de stres, cum ar fi când magazinul este ocupat. În plus, managerul magazinului asistent ajută la realizarea obiectivelor de inventar și de vânzări și face ceea ce este necesar pentru a menține magazinul funcționând într-o manieră eficientă.

calificări

Ștefan Chernin / Getty Images Știri / Getty Images

Un manager de magazin asistent la Starbucks deține în mod obișnuit cel puțin doi ani de experiență de vânzare cu amănuntul cu o responsabilitate crescândă, un an de experiență în serviciul clienților într-un magazin de vânzare cu amănuntul sau într-un restaurant, precum și formarea de experiență și supravegherea altora. Alte caracteristici ale celor angajați pentru o poziție de asistent manager Starbucks includ abilități puternice interpersonale, abilități de rezolvare a problemelor, abilități de team building și capacitatea de a lucra într-un mediu rapid, oferind în același timp servicii excelente clienților, potrivit site-ului Starbucks Corporate.

Rata de angajare

Drew Angerer / Getty Images Știri / Getty Images

Oportunitățile de angajare ca manager de magazin asistent Starbucks cresc la fel de rapid ca media. Deoarece există în general o rată înaltă de cifră de afaceri în pozițiile de retail și de restaurante, oportunitatea de a deveni un asistent manager la Starbucks este mare. Atunci când sunt promovați și alți manageri asistent sau se deplasează în alte funcții, sunt necesare manageri asistent.

Salariu

Mario Tama / Getty Images Știri / Getty Images

În medie, managerii asistent, managerii și supervizorii de primă linie în mediul de retail fac între 12 și 17 dolari pe oră, potrivit Biroului Statistic al Muncii. Managerul mediu asistent la Starbucks face aproximativ 33.500 de dolari. Starbucks oferă de asemenea bonusuri în numerar, iar plata este ajustată în funcție de costul de trai al unei regiuni.