Descrierea postului de întreprinzător de întreținere

Un funcționar de întreținere funcționează sub supravegherea unui supraveghetor de întreținere a operațiunilor și repară utilaje, echipamente mecanice și structura unei unități sau clădiri. Sarcinile grefierului pot implica de asemenea sudarea și montarea țevilor.

Sarcini

Un funcționar de întreținere repară și reglează echipamentele de producție, cum ar fi rafturile pentru paleți, mașinile de măturat, sprinklerele și stivuitoarele, în conformitate cu politicile corporative și cu regulile privind securitatea și sănătatea ocupațională (OSHA). Funcționarul deplasează și obiecte și inspectează echipamentele după cum este necesar.

$config[code] not found

Competențe și instrumente

Un funcționar de întreținere trebuie să aibă dexteritate manuală, o viziune bună și capacitatea de a îndeplini mai multe sarcini în termenele limită.Grefierul utilizează adesea tăietori de țevi sau tuburi, ferăstraie mecanice și dispozitive de îndepărtare a scurgerilor, precum și programe de programare calendar și programare.

Competență și compensare

O diplomă de liceu sau o diplomă de inginer mecanic este, de obicei, necesară pentru o funcție de funcționar în domeniul întreținerii. Angajatorii pot lua în considerare persoanele cu o educație mai mică dacă au experiență practică. Potrivit site-ului cu date privind cariera Într-adevăr, salariile medii anuale pentru un grefier de întreținere sunt de 35.000 de dolari începând cu 2010.