Senior Supervisor Descrierea postului

Conducerea de vârf a unei firme implementează politici și îndrumări adecvate în procesele de operare pentru a preveni pierderile rezultate din erorile sau defectele sistemelor informatice. Supraveghetorii principali contribuie la asigurarea respectării de către angajați a directivelor conducerii superioare în îndeplinirea sarcinilor.

Natura lucrării

Un supraveghetor senior supraveghează munca personalului și asigură angajații să respecte angajamentele săptămânale sau lunare de vânzări și producție. De asemenea, acesta comunică cu liderii echipei de proiect pentru a asigura îndeplinirea sarcinilor în termenele limită.

$config[code] not found

Educatie si antrenament

Un supraveghetor senior are, de obicei, o diplomă de licență într-un domeniu de afaceri și o experiență semnificativă în fabricație.Unii supraveghetori superiori care lucrează pentru companii mari dețin diplome de master.

Salariu

Potrivit site-ului cu informații despre carieră Într-adevăr, un supraveghetor senior a câștigat un salariu mediu anual de 69.000 de dolari în 2010.

Dezvoltarea carierei

Un supervizor superior poate fi promovat mai devreme dacă se comportă bine și rămâne la curent cu evoluțiile industriei. În termen de câțiva ani, un supraveghetor competent și competent poate trece la un rol mai important.

Conditii de lucru

Un supraveghetor senior lucrează de ore de lucru normale de luni până vineri. El poate lucra mai mult ore dacă condițiile de afaceri o cer.