Descrierea postului unui comerciant

Comerțul internațional trebuie să se confrunte cu mecanismele actuale de cumpărare, vânzare și livrare a bunurilor, dar și cu respectarea regulilor și reglementărilor care reglementează produsele care trec frontierele. Persoana responsabilă cu gestionarea procesului este ofițerul comercial.

Descrierea comerciantului

Comerciantul lucrează pentru guvernul federal la nivelul GS-15. Acesta asigură respectarea legilor comerciale și asigură că porturile de intrare și ieșire respectă strategii compatibile cu prioritățile naționale.

$config[code] not found

Atribuțiile

Agentul comercial administrează subalternii care inspectează, investighează și auditează procesul de tranzacționare și lucrează cu comisarii asociați de comerț și cu directorii porturilor. Ea creează proceduri pentru a asigura integrarea operațiunilor zilnice între toate departamentele comerciale.

cerinţe

Poziția necesită cel puțin un an de experiență la nivelul anterior GS-14, în furnizarea și gestionarea aplicării gazonului comercial. În 2013, salariul de bază la etapa de intrare a fost de 84.697 dolari, potrivit Oficiului pentru Managementul Personalului din S.U.A.