Descrierea postului de conducător auto

Conducerea unui călugăr necesită compasiune și sensibilitate, deoarece familiile suferă de moartea unui iubit. Cercetătorii transportă sicriele de transport, care conțin defunctul din case, mortuare, spitale și case de înmormântare la o biserică sau cimitir în vehicule cu stil limuzină. În S.U.A., călugăria conduce în mod tradițional procesiunea funerară, urmată de membrii familiei și de alți participanți la înmormântare. Șoferul poate, de asemenea, să ajute la scoaterea sicriului din vehicul la sosirea la biserică, înmormântare sau cimitir. De asemenea, păstrează aspectul vehiculului înainte și după utilizare.

$config[code] not found

Cerințe de locuri de muncă pentru conducătorul auto

În mod obișnuit, angajați în casele de înmormântare, conducătorii de carieră suferă de obicei un antrenament la locul de muncă. Conducătorii auto trebuie să fie punctuali și să aibă abilități excelente de conducere. Acestea trebuie să conducă cu atenție și în mod considerabil, chiar și în condiții meteorologice grave, nefavorabile, condiții de trafic aglomerate sau alte situații nefavorabile de călătorie, cum ar fi construcția drumurilor. Șoferii de ședere nu trebuie să aibă o educație formală, dar, în general, li se cere să dețină permisul de șofer. În unele cazuri, licența de conducere comercială este, de asemenea, obligatorie pentru acest post.

Rata de conducere și creșterea locurilor de muncă

Cercetătorii de șofer sunt grupați cu șoferi și șoferi de taxi de către Biroul de Statistică a Muncii din Statele Unite, care așteaptă ca locurile de muncă din industria de conducere să crească cu 16% în 2012 până în 2022. Numărul BLS din luna mai 2013 arată un salariu mediu anual de 25.350 $ sau 12.19 $ pe oră, pentru șoferii din serviciile de deces.