Descrierea postului de supraveghetor tehnic

Supraveghetorii tehnici oferă conducere pentru membrii personalului care lucrează în orice industrie - indiferent de locul unde se desfășoară lucrările tehnice - cum ar fi mediile de laborator și de testare, fabricarea, tehnologia informației, telecomunicațiile, ingineria și arhitectura. Supraveghetorii încep de obicei să devină tehnicieni. Ei știu cum să facă locurile de muncă pe care angajații lor le fac și să folosească aceste cunoștințe pentru a instrui membrii personalului, a valida faptul că munca este efectuată cu exactitate, analizează erorile și rezolvă problemele.

$config[code] not found

Conducerea calificată

Supervizorii tehnici conduc echipe de tehnicieni calificați. Acești supraveghetori se asigură că procedurile sunt urmărite în mod eficient și în condiții bine controlate. În mediile de testare, supervizorii tehnici verifică exactitatea rezultatelor și verifică dacă echipamentul și uneltele funcționează corect și etalonate la gradul de precizie necesar. În mediile de producție, acestea validează calitatea muncii și asigură funcționarea eficientă a mașinilor.

Angajarea, evaluarea și îmbunătățirea personalului

Supervizorii tehnici intervievează candidații pentru noi funcții și fie închiria, fie fac recomandări de angajare. Acești supraveghetori trebuie să treacă la angajare noi angajați, să observe toți angajații la locul de muncă și să evalueze performanța. Acestea oferă coaching și stabilesc planuri de formare și apoi evaluează eficacitatea ambelor eforturi bazate pe schimbări de performanță recunoscute. Atunci când munca unui angajat nu este la standarde și nu se îmbunătățește, acest supraveghetor respectă protocoalele companiei cu managerul și resursele umane pentru formalizarea planurilor de îmbunătățire a personalului.

Îmbunătățirea abilităților angajaților cu slujba

Supraveghetorii tehnici acordă o atenție deosebită detaliilor, dar, de asemenea, văd cum se întâlnesc detaliile pentru a forma o imagine mai largă. Acești profesioniști sunt multitasking confortabil și eficienți în organizarea de misiuni de lucru. Candidații care urmăresc acest rol ar trebui să aibă capacitatea de a crea planuri de lucru care să sprijine cercetarea, dezvoltarea, testarea și atribuțiile de proiect. Supraveghetorul revizuiește cerințele și specificațiile proiectelor, apoi leagă angajații de sarcinile și locurile de muncă bazate pe competențe și competențe.

calificări

Supraveghetorii tehnici trebuie să aibă un nivel suficient de educație și formare profesională în domeniul lor de activitate, pe lângă experiența de muncă ca tehnician. Într-un laborator de asistență medicală, unde se efectuează testele pacientului, supraveghetorul tehnic trebuie să dețină o diplomă de doctor în medicină sau un medic de osteopatie și să fie autorizat să practice în statul în care se desfășoară activitatea de laborator. La celălalt capăt al spectrului, supraveghetorii mecanicii au nevoie de certificare postsecondară.

2016 Informații salariale pentru managerii de arhitectură și inginerie

Directorii de arhitectură și inginerie au obținut un salariu anual mediu de 134.730 dolari în 2016, potrivit Biroului de Statistică al Muncii din SUA. La nivel scăzut, managerii de arhitectură și inginerie au câștigat un salariu de 25,0 percentilă de 108.040 $, adică 75% au câștigat mai mult decât această sumă. Cel de-al 75-lea salariu percentilă este de 167.290 $, adică 25% câștigă mai mult. În 2016, 180,100 de persoane au fost angajate în S.U.A. ca manageri de arhitectură și inginerie.