Descrierea postului Administrator de întreținere

Anonim

Atribuțiile

Un administrator de întreținere comandă consumabile și echipamente după cum este necesar și efectuează verificări de întreținere pe o bază săptămânală sau lunară. Administratorul respectă regulile și politicile de siguranță ale departamentului de întreținere în exercitarea atribuțiilor sale. Administratorii de întreținere, de asemenea, diagnostichează problemele mecanice și găsesc metode pentru a le corecta.

Set de calificări, instrumente și tehnologii

Pentru a îndeplini sarcinile cu competență, un administrator de întreținere trebuie să aibă dexteritate manuală, o viziune bună și capacitatea de a rezolva probleme complexe. Administratorii de întreținere ar putea utiliza echipamente de curățare a conductelor de scurgere sau de țevi, burghie electrice fără fir, dispozitive de ridicare cu lanț, dispozitive de eliminare a scurgerilor de tuburi și software de control industrial, cum ar fi Digital Direct Control.

$config[code] not found

Acreditări și compensații academice

Majoritatea administratorilor de întreținere dețin o diplomă asociată în ingineria mecanică, deși angajatorii admit adesea candidați care dețin o diplomă de liceu, dar au o experiență practică semnificativă. Potrivit site-ului de date privind cariera Într-adevăr, salariul mediu anual pentru un administrator de întreținere a fost de 79.000 dolari începând cu 2010.