Descrierea postului de guvernare

Un analist de guvernare ajută conducerea de vârf să se asigure că procesele interne sunt adecvate și funcționale. De asemenea, el se asigură că angajații respectă regulile, reglementările și politicile de resurse umane atunci când îndeplinesc sarcinile.

Natura lucrării

Un analist de guvernare îndeplinește diverse sarcini, în funcție de cerințele industriei, companiei și reglementărilor. De exemplu, un analist de guvernare în industria serviciilor financiare se asigură că membrii personalului departamentului de tranzacționare aderă la regulile Comisiei pentru valori mobiliare și de burse (SEC).

$config[code] not found

Educaţie

Un analist de guvernare deține, de obicei, o diplomă de patru ani în colegiu într-un domeniu de finanțe sau de management de afaceri. Analiștii de guvernare de vârf au, de obicei, grade avansate, cum ar fi masteranții și doctoratul în managementul afacerilor.

Salariu

Nivelurile de compensare pentru analiștii de guvernare depind de acreditările academice, certificările profesionale și vechimea. Potrivit Indeed.com, un analist de guvernare câștigă un salariu mediu de 111.000 de dolari începând cu 2010.

Dezvoltarea carierei

Un analist de guvernare își poate îmbunătăți șansele de promovare prin performanțe bune și participând la sesiuni de formare în mod regulat. În câțiva ani, un analist de guvernare apt și competent poate trece la un rol principal, cum ar fi managerul de conformitate.

Conditii de lucru

Un analist de guvernare lucrează în orele normale de lucru. Cu toate acestea, el poate rămâne târziu la birou, la sfârșitul fiecărui trimestru, pentru a ajuta la depunerea dosarelor de reglementare în cadrul serviciului intern de venituri și al SEC.