Descrierea postului unui asistent de înregistrare

Un registrator asistent este un administrator de învățământ care lucrează într-un birou de admitere la colegiu sau universitate, și anume gestionarea înregistrării și evidența studenților. În această poziție, registratorul asistent este responsabil pentru menținerea integrității informațiilor personale ale studentului și a înregistrărilor academice. Funcționarea zilnică a biroului registratorului este supravegheată de acest individ, fiind responsabilă de îndatoririle personalului de birou.

$config[code] not found

Funcţie

Registratorul asistent participă la implementarea programelor de management al studenților, incluzând programe de testare cu diferite populații de studenți. Ea poate angaja, disciplina și oferi îndrumări și instruire noilor angajați ai biroului de admitere. Participarea la activități de inițiere aparține, de asemenea, operatorului, inclusiv furnizarea de resurse privind gradul de absolvire și cerințele de grad. Asistentul registrator intervine părinții, facultatea și studenții cu cereri speciale legate de admitere și înregistrare. Poate fi nevoită să organizeze sesiuni de consiliere cu studenții la momentul înscrierii sau pe parcursul anului universitar. Emiterea de transcrieri, clase sau compensare Problemele de securitate socială aparțin și profesioniștilor. Verificarea înregistrării, a amânărilor de împrumut sau a formularelor de asigurare sau a verificărilor de fond aparține, de asemenea, registratorului asistent. Cerințele de cercetare pot fi efectuate în arhivarea fișierelor sau a transcrierilor.

Educaţie

În general, profesioniștii din această funcție dețin o diplomă de licență în administrarea afacerilor, potrivit Universității din Tennessee. Cursurile pentru această funcție vor include abilități de birou, cursuri de administrație și comunicare.

Aptitudini

Locotenentul posedă excelente abilități de supraveghere, capabil să conducă personalul cu o conducere eficientă. Registratorii asistenți au competențe de comunicare în utilizarea limbii engleze, inclusiv scrierea și comunicarea orală. Acest profesionist acordă o atenție deosebită detaliilor, coordonării și prioritizării. De asemenea, este expert în informatică, inclusiv cunoașterea aplicațiilor software.

Atribute informative

Registratorul asistent este informat în legătură cu legile referitoare la studenții care intră în instituții de învățământ universitar sau universitar. Aceasta ar include cunoașterea Regulamentului de Securitate Internă și a Regulamentelor privind educația și drepturile familiale și a Legii privind protecția vieții private. Deținătorul are, de asemenea, o bază de cunoștințe dezvoltată privind politicile de rezidență de stat pentru studenții care intră în instituții de învățământ. De asemenea, trebuie să cunoască politicile și procedurile de păstrare a confidențialității.

Salariul și perspectivele ocupaționale

Potrivit Biroului de Statistică a Muncii (BLS), registratorii care lucrează într-un cadru universitar sau universitar câștigă în jur de 71.192 USD în fiecare an începând cu luna mai 2008. Grefierii care lucrează în colegii junior sau comunitare pot câștiga mai puțin datorită dimensiunii sau locației instituțiilor. Perspectivele ocupaționale se așteaptă ca aceste poziții să crească cu 8% până în anul 2018, datorită unui număr mare de pensionări și a numărului de solicitanți mai puțini pentru aceste posturi.