Descrierea postului de funcționar al site-ului

Un funcționar la fața locului îndeplinește o gamă largă de sarcini de serviciu pentru o companie. Responsabilii de șantier sunt de obicei menționați ca grefieri sau asistenți administrativi. Aceștia lucrează în aproape toate sectoarele industriale și în timp ce îndatoririle lor pot fi considerate luminoase, acestea sunt adesea cruciale pentru succesul unei companii. Acest lucru se datorează faptului că funcționarii salvează alți muncitori timp prin manipularea majorității sarcinilor "mai ușoare".

Elementele de bază

Șefii site-ului fac un pic de tot într-un birou. În general, aceștia răspund la telefoane, documente de fax, rapoarte de tip, introduc datele în computere, clienți de bun venit, corespondență și răspund la e-mailuri. Ocazional, funcționarii ar putea gestiona fișiere, să actualizeze site-urile web sau să fie responsabili pentru a merge la o masă de prânz la prânz. O mare parte din aceasta depinde de industria lor, iar unele pot avea chiar și o mână în sarcini mai importante, cum ar fi contabilitatea, salarizarea, vânzările și marketingul. De asemenea, grefierii ar putea să ia câteva minute la întâlniri și să ajute la copierea editelor de manuale sau buletine de știri ale angajaților.

$config[code] not found

Aptitudini

Angajații locali trebuie să fie bine pregătiți în toate aspectele legate de munca în birouri. Aceasta include o înțelegere de bază a gramaticii, matematicii și serviciului pentru clienți. Ei trebuie să fie profesioniști, organizați, amabili colaboratorilor și clienților și să poată lucra bine singur, cu o echipă sau sub supravegherea unui supraveghetor. Grefierii trebuie, de asemenea, să fie dactilografiști și familiarizați cu computerele și programele legate de industria lor.

fundal

Cei mai mulți locțiitori pot afla de la serviciu, deși o parte din acestea depind de industrie. Din punct de vedere educațional, o diplomă de liceu este de obicei suficientă pentru a fi angajată. În unele cazuri, funcționarii vor avea nevoie de o diplomă sau certificat asociat de la un colegiu comunitar sau o școală de comerț. În acest caz, funcționarii tind să-și concentreze studiile pe cursuri precum tastarea, procesarea de text, limba engleză și probabil matematica. În unele cazuri, funcționarii vor avea nevoie de experiență anterioară în legătură cu aceasta ca secretar sau recepționer înainte ca o companie să le angajeze.

Perspective

Deoarece funcționarii site-ului sunt deseori importanți pentru misiunea globală a unei companii, nu ar trebui să existe lipsuri de oportunități. De fapt, potrivit Biroului Statistic al Muncii din SUA, este de așteptat ca grefierii să-și vadă perspectivele să crească cu 12% în decursul anilor 2008-18. Nu este rău, având în vedere că mai mult de trei milioane de muncitori au ocupat posturi de grefieri în luna mai 2008, potrivit BLS.

câștig

Administratorii site-ului se pot aștepta la un salariu anual de aproximativ 25.000 de dolari pe an, indiferent de industrie. Potrivit PayScale.com, funcționarii de birou au câștigat un salariu anual de ori de la aproape 21.000 dolari la aproape 31.000 dolari în aprilie 2010. De asemenea, BLS a raportat că salariul mediu median pentru un funcționar de birou a fost 25.320 dolari în mai 2008.