Descrierea postului agentului de titlu

Nimeni nu vrea să cumpere o bucată de proprietate și apoi să descopere că proprietatea are creanțe plasate pe ea. Revendicările asupra unei proprietăți pot duce la o bătălie legală care poate costa cumpărătorului de bunuri o mulțime de bani. Prin urmare, sunt necesare titluri de subscriere și agenți de titlu pentru a verifica titlurile. Agenții titluri reprezintă subscriitori de titluri și scriu politicile subscriitorului.

Funcţie

Titlurile de subscriere confirmă cine este proprietarul unui anumit titlu și se asigură că nu există nicio fraudă găsită în titlu. Frauda poate include falsificarea faptelor la un moment dat și poate include și existența unor garanții necunoscute. Liens sunt revendicări legale înscrise pe faptă. Practic, un creditor a făcut o plângere pentru fapta respectivă. Agentul de subscriere are agentul său să se asigure că nu există alte erori în faptă pentru a se asigura că nimeni nu poate face o pretenție la fapta în viitor. Agentul titular funcționează cu titularul de subscriere pentru a-și apăra clientul în instanță dacă există o plângere împotriva actului clientului său. Titlurile de subscriere determină, de asemenea, dacă un titlu este sau nu comercializat pe piață prin compararea trasaturilor pozitive deținute de proprietate cu excluderile.

$config[code] not found

Condiții

Agenții de titlu trebuie uneori să călătorească pentru a vizita proprietățile și pentru a scana documentele necesare pentru procesul de asigurare a titlului. Agentul de titlu, totuși, își petrece cea mai mare parte a timpului într-un cadru curat și confortabil de birou. Acești agenți titulari tind să lucreze săptămâna standard de 40 de ore.

Aptitudini

Agenții de titlu trebuie să aibă bune abilități de comunicare orală și scrisă, deoarece trebuie să comunice clar informațiile juridice. De asemenea, aceștia trebuie să aibă bune abilități interpersonale, deoarece trebuie să lucreze cu diverse persoane atunci când procesează titluri. Site-ul Get Getary Jobs afirmă că agenții titluri au nevoie de experiență anterioară în industria ipotecară și trebuie să demonstreze că au abilități de procesare a ipotecilor. Agenții de titlu trebuie să fie capabili să efectueze multitasking și să gestioneze bine timpul. De asemenea, au nevoie de abilități bune de calculator.

Perspective

Necesitatea asiguratorilor de subscriere este de așteptat să scadă cu 4% între 2008 și 2018, potrivit Biroului Statistic al Muncii. Automatizarea face ca subscrierile de asigurări să fie mai puțin necesare. Ca urmare, nevoia agenților de titlu care lucrează alături de ei va scădea și ea.

Salariu

În 2010, agenții titluri au câștigat între 28.749 și 56.331 dolari, potrivit PayScale.com. Titlurile de intrare au câștigat uneori până la 40.650 $.

2016 Informații salariale pentru asigurătorii

Asiguratorii de asigurari au obtinut un salariu mediu anual de 67.680 dolari in 2016, potrivit Biroului de Statistica a Muncii din SUA. Pe segmentul inferior, asiguratorii de asigurări au obținut un salariu de 25 de percentile de 51.290 dolari, adică 75% au câștigat mai mult decât această sumă. Salariul 75 pe percentilă este de 91.780 $, adică 25% câștigă mai mult. În 2016, 104,100 de persoane au fost angajate în S.U.A. ca asigurători de asigurări.