Descrierea postului de ofițeri de poliție auxiliară

Agenții auxiliari de poliție sunt voluntari care lucrează cu forțele de poliție ale unui oraș. Fiind unul dintre acești ofițeri, veți îndeplini o serie de îndatoriri, de la controlul mulțimilor la evenimente mari până la inspectarea scaunelor pentru copii. Un departament de poliție vă poate atribui unei unități specifice, precum controlul animalelor sau investigațiile penale.

Responsabilități și Îndatoriri

Polițiștii auxiliari contribuie la menținerea în siguranță a comunității. Aceștia lucrează la opriri de trafic, scene de crimă și puncte de control DWI; ajutor în timpul evenimentelor comunitare și de mari dimensiuni; plimbare împreună cu ofițeri de patrulare; impunerea legilor privind parcarea; și, uneori, mergi în patrule cu ofițeri. Responsabilitățile dvs. vor varia în funcție de locul în care locuiți. Ofițerii auxiliari din New York, de exemplu, intrările de metrou de patrulare, în timp ce Departamentul de Poliție din Baltimore folosește forța auxiliară pentru a verifica unde trăiesc infractorii sexuali din Baltimore County. Unele departamente, precum cea din Arlington County, folosesc de asemenea ofițeri auxiliari pentru a-și ocupa patrulele de biciclete. Majoritatea departamentelor solicită ofițerilor auxiliari să lucreze într-o capacitate neimplicată sau nepericuloasă.

$config[code] not found

Instruire

Ofițerii auxiliari sunt supuși unei pregătiri extinse, inclusiv instruirea în clasă și conducere, autoapărare și instruire în teren. Veți studia o serie de subiecte, inclusiv etica, legea constituțională, utilizarea forței, prim ajutor, CPR, punerea în aplicare a parcărilor, colectarea probelor, încălcările alcoolului și tehnicile de arestare și restrângere. Unele departamente oferă, de asemenea, o pregătire suplimentară, specifică evenimentului. De exemplu, ofițerii auxiliari din Arlington County, Virginia, sunt instruiți să patruleze mall-uri în timpul sărbătorilor și să ajute poliția să controleze mulțimile la evenimente mari, cum ar fi sărbătorirea anuală a județului al patrulea. Majoritatea departamentelor solicită ofițerilor auxiliari să efectueze o perioadă de probă.

Un angajament de timp

Numărul de ore pe care trebuie să le lucrați variază de departamentul de poliție. De exemplu, ofițerii auxiliari din Baltimore trebuie să muncească cel puțin 170 de ore pe an, în timp ce ofițerii auxiliari din Fairfax County, Virginia, trebuie să lucreze 288 de ore pe an. Trebuie să vă angajați la cerințele privind ora minimă înainte ca un departament să vă aducă în calitate de ofițer auxiliar.

cerinţe

Cerințele de a deveni un ofițer auxiliar diferă în funcție de departament, deși majoritatea solicită să fii cetățean american sau rezident permanent care caută în mod activ cetățenie, să treacă un control de fond, să locuiască în orașul în care vrei să fii voluntar, aveți un permis de conducere valabil și o înregistrare bună de conducere. Majoritatea departamentelor au o cerință de vârstă. De exemplu, trebuie să aveți cel puțin 17 ani de voluntariat la Departamentul de Poliție din New York, în timp ce departamentele de poliție ale județelor Baltimore și Fairfax solicită voluntarilor lor să aibă cel puțin 21 de ani.

Beneficii

Departamentele de poliție nu își plătesc forța auxiliară, ci plătesc costurile legate de instruire. Atunci când o poziție se deschide în departament, este posibil să aveți și un pas în competiție, având în vedere implicarea dumneavoastră ca ofițer auxiliar și pregătirea pe care ați primit-o. Unele departamente, cum ar fi cea din Fairfax County, Virginia, oferă, de asemenea, o asigurare ofițerilor auxiliari atunci când lucrează. Departamentele de poliție vă oferă și instrumentele de care veți avea nevoie pentru a vă face treaba, cum ar fi uniforma, o centură de serviciu și o vestă balistică.