Ce fac Antreprenorii Excavatoare?

Un antreprenor de excavare se săpare pentru o viață. Înainte de începerea oricărui proiect de construcție, contractorul de excavare curăță lotul și săpească șanțurile de fundație. Furnizorii de servicii de excavare nu sunt plini de farmec, dar sunt esentiali. Dacă nu ar fi săpat pământul, ar fi imposibil să se toarne fundații adecvate, iar clădirile s-ar prăbuși în mod constant.

Descrierea postului de excavator pentru excavator

Inima lucrării executantului de excavare este lucrarea de săpătură, folosind mașini puternice, cum ar fi buldoexcavatoarele și buldozerele, pentru a se rupe în pământ. Acest lucru nu este niciodată aproape la fel de simplu cum arată. Săparea de șanțuri pentru fundații, de exemplu, trebuie făcută pentru măsurători precise pentru a garanta integritatea clădirii.

De asemenea, contractorii sapă pământ pentru piscine și pentru linii de utilități subterane. Ei efectuează, de asemenea, lucrări de explorare. Dacă este posibil ca un șantier să fie așezat pe artefacte importante din punct de vedere istoric, acestea trebuie să fie găsite și eventual excavate înainte de începerea construcției. Serviciile de excavare caută de asemenea apă subterană, gaze și linii electrice și dau seama cum să săpăm în jurul lor.

Un antreprenor de excavări reușită poate supraveghea în timp ce angajații lor fac săpatul propriu-zis. La firmele mai mari, contractantul poate angaja un supraveghetor, lăsând șeful să se concentreze asupra chestiunilor generale de afaceri, cum ar fi marketingul și managementul.

Excavarea educației

Lucrările de excavare nu necesită un grad de colegiu. Dacă aveți peste 18 ani, aveți o diplomă de liceu sau o diplomă de conducere și un permis de conducere, puteți aplica companiilor de excavare pentru un loc de muncă. Dacă obțineți lumina verde, începeți să lucrați cu un antreprenor cu experiență. Pe măsură ce câștigi experiență, poți absolvi să conduci singur buldozerul sau buldoexcavatorul. Dacă lucrările de excavare sunt sindicalizate, va trebui să vă alăturați uniunii. Acest lucru necesită plăți de taxe, dar vă oferă, de asemenea, posibilitatea de a vă alătura unui program de ucenicie și de a primi cursuri de ucenicie. Ucenicia pentru operatorii de echipament durează de obicei trei sau patru ani.După aceasta, ucenicul obține un certificat de calatorie, apoi absolvă absolut profesional.

Vă puteți avansa cariera în serviciile de excavare prin cursuri de certificare. Mai multe companii on-line vă vor certifica că vă stăpâniți regulile de siguranță pentru șanțuri ale Administrației pentru Securitate și Sănătate Ocupațională. Acest lucru vă învață să recunoașteți și să evitați riscul colapsului unui șanț și alte pericole, cum ar fi pereții instabili, gazul toxic sau explozii.

Dacă doriți să rulați propria afacere de excavare, este posibil să aveți nevoie de o licență de stat. Fiecare stat își stabilește propriile reguli de licențiere. În Carolina de Nord, de exemplu, trebuie să faceți un test de carte deschisă pentru a vă califica pentru licența dvs. Trebuie să solicitați statului să efectueze testul, prezentând situațiile financiare auditate pentru a arăta valoarea dvs. netă. Aveți nevoie de un capital de lucru de minimum 17.000 de dolari pentru a licita pentru locuri de muncă de 500.000 $ sau mai puțin. Pentru a licita pentru locuri de muncă mai mari, statul are nevoie de mai mulți bani. Asta dă încredere de stat că nu vei rămâne fără fonduri la jumătatea proiectului.

Tipuri de lucrări de excavare

Un antreprenor de excavare poate lucra pe o varietate de locuri de muncă: casă, proiecte comerciale, piscine sau drumuri.

Ce Excavatoare Câștigă

La momentul scrierii, salariile medii pentru lucrările de excavare variază de la 53.863 dolari pentru lucrătorii care conduc mașinile mari la 92.312 dolari pentru superintendenți și supraveghetori. Sindicatele joacă un rol important în stabilirea salariilor pentru membrii lor și garantarea unui salariu minim. Salariul pentru ucenici variază, dar este de aproximativ 45-60% din salariul unui operator instruit.

Creșterea locurilor de muncă înainte

Cererea de operatori de echipamente de construcții, inclusiv excavatoarele, este proiectată să crească cu 12% până în 2026, mai rapidă decât media. Cheltuielile pentru infrastructură sunt de așteptat să crească, ceea ce va spori necesitatea ca excavatoarele și alți operatori de echipament. O parte din creșterea cheltuielilor va proveni din necesitatea înlocuirii infrastructurii îmbătrânite. Restul provine din necesitatea unei noi infrastructuri, pe măsură ce populația crește.