Rolul unui administrator la datorie

Administratorul de serviciu joacă un rol important într-un spital. Este de datoria ei să se asigure că totul se desfășoară fără probleme în fiecare zonă a spitalului și de a ajuta și de a rezolva problemele atunci când nu.

responsabilităţi

Un administrator ar trebui să fie accesibil de către membrii personalului în orice moment. Rezolvarea problemelor reprezintă o parte esențială a locului de muncă, alături de gestionarea plângerilor și a problemelor, răspunsul la cererile de informații și accidentele și gestionarea situațiilor de criză și de urgență.

$config[code] not found

Taxe suplimentare

Pe lângă îndatoririle regulate, administratorii trebuie să se asigure că se respectă protocolul de securitate, să răspundă la întrebările din mass-media, să acționeze ca o legătură cu alte agenții, să gestioneze fluxul de trafic produs de urgențe și să administreze personalul. Colaborarea cu medicii, personalul și familiile pacienților pentru a servi cel mai bine pacienții este, de asemenea, o parte a poziției, precum și furnizarea de servicii de advocacy pentru pacienți.

calificări

Pentru a se califica pentru un administrator în funcție de posturi, solicitanții trebuie să aibă o licență de îngrijire medicală sau o diplomă de licență (deși o diplomă de master este adesea preferată) și cel puțin cinci ani de experiență clinică sau de management. Cunoașterea politicilor spitalicești, a politicilor de resurse umane, a abilităților de gestionare a conflictelor, a competențelor multi-tasking și a experienței în abordarea unui sistem organizațional complex sunt toate necesare. Salariul unui administrator la datorie este de aproximativ 108.000 dolari anual, începând cu luna noiembrie 2010, potrivit Indeed.com.