Descrierea postului de ofițer de facturare

Un ofițer de facturare, denumit și un funcționar de facturare sau agent de facturare, printre alte titluri, este responsabil de efectuarea funcțiilor de facturare și de colectare a unui birou, în special, deși nu neapărat în domeniul asistenței medicale. Deși experiența și cunoștințele speciale privind terminologia și practicile de facturare și codurile sunt necesare pentru acest loc de muncă, nu este obligatorie o educație colegiu.

Atribuțiile

Un ofițer de facturare este responsabil de facturarea și colectarea unui birou, care cuprinde mai multe funcții. Ar trebui să puteți menține înregistrările de facturare în conformitate cu politica biroului special pentru care lucrați. Obligațiile tipice includ introducerea datelor de facturare într-un calculator pentru toate serviciile oferite cu codificare corectă, depunerea cererilor de plată, alocarea colecțiilor și încasarea chitanțelor, calcularea închiderii și echilibrării pe bază zilnică și lunară, precum și evidența de bază.

$config[code] not found

Salariu

Salariul mediu al unui ofițer de facturare este de 54.000 de dolari pe an, potrivit site-ului Simply Hired. Salariile pot varia dramatic în funcție de locația geografică, industrie, companie, experiență și beneficii. De exemplu, salariul mediu al unui ofițer de facturare în spitale este de 63.000 de dolari pe an.

Abilități de lucru

Ofițerii de facturare ar trebui să fie capabili să efectueze multitasking, să comunice și să lucreze bine cu ceilalți și să lucreze bine și rapid sub presiune. Ar trebui să aveți cunoștințe și experiență în domeniul contabilității și al managementului de birouri. Competența computerului este esențială.

Educație și experiență

Un ofițer de facturare ar trebui să fie un absolvent de liceu sau să aibă un GED, precum și o pregătire sau o experiență în domeniul contabilității și ar trebui să cunoască terminologia industriei.Ofițerii de facturare care lucrează în cabinetele medicale trebuie să aibă o înțelegere a CPT (Terminologie procedurală actuală), coduri publicate de Asociația Medicală Americană pentru servicii medicale și a ICD-9-CM (Clasificarea Internațională a Bolilor, a 9-a Revizie, Modificarea Clinică) sistem de codificare pentru detalii legate de sănătate, cum ar fi bolile și afecțiunile, leziunile și simptomele.