Descrierea postului managerului de studio

Un manager de studio are responsabilitatea de a gestiona toate aspectele legate de desfășurarea unui studio portret, de la preluarea imaginilor la gestionarea și dezvoltarea personalului în vederea îndeplinirii și depășirea obiectivelor de vânzări.

responsabilităţi

Un manager de studio are responsabilitatea de a oferi servicii excelente clienților pentru a-și dezvolta o bază de clienți loiali. Ea este, de asemenea, responsabilă pentru angajarea, instruirea, dezvoltarea și concedierea angajaților care lucrează sub ea. Planificarea zilnică și programul sunt, de asemenea, parte a cerințelor locului de muncă.

$config[code] not found

Aptitudini

Pentru această funcție este necesară o diplomă de liceu sau GED, împreună cu unul până la trei ani de experiență de vânzare cu amănuntul în cadrul unui rol de supraveghere. Un manager de studio este, de asemenea, de așteptat să fie capabil să conducă vânzări și să aibă bune abilități de management, cunoștințe de bază de calcul și flexibilitatea de a lucra nopți și week-end-uri.

Salariu

În medie, un manager de studio poate fi orar sau poate fi salariat în funcție de companie. Potrivit SimplyHired, salariul mediu este de 30.000 de dolari pe an începând cu luna august 2010. Însă salariul depinde de localizarea geografică și realizările țelurilor de vânzări. De obicei, asigurările de sănătate, timpul de vacanță plătit și un plan de 401 K sunt de asemenea oferite ca beneficii.