Descrierea postului unui traducător structural

Proiectanții structurii pregătesc desene tehnice, planuri și estimări ale costurilor care le oferă angajatorilor îndrumări vizuale pentru construirea de clădiri, poduri, fabrici de producție și alte structuri. Ei folosesc adesea software-ul de proiectare asistat de calculator (CAD), cu înțelegerea lor de inginerie structurală și de design pentru a oferi detalii și recomandă modificări la desene sau modele. Constructorii structurale lucrează pentru firme de construcții, firme de arhitectură, firme de producție, firme de transport și departamente ale guvernului federal și de stat.

$config[code] not found

Educaţie

Structanții structurii trebuie să completeze liceul și unele învățământ post-secundar în inginerie sau arhitectură, împreună cu un curs de redactare finalizat de la o școală profesională sau tehnică. O perioadă suplimentară de doi ani de muncă supravegheată este o cerință. Certificarea în redactare poate fi obținută de la American Design Drafting Association și, deși nu este întotdeauna o cerință, angajatorii recunosc certificarea ca dovadă că un solicitant înțelege conceptele de bază de redactare, termenii arhitecturale și practicile recunoscute. Mulți angajatori preferă angajații să aibă cunoștințe practice despre sistemele CAD.

Sarcinile de serviciu

Proiectanții structurali realizează desene tehnice bazate pe schițe, specificații și calcule brute de la ingineri, inspectori și arhitecți. Acestea adaugă sau fac modificările necesare desenelor în timp ce verifică și verifică dacă desenele sunt conforme cu specificațiile. Se consultă cu alți autori, arhitecți, designeri, supervizori de construcții și clienți. Proiectatorii structurii scriu rapoarte detaliate, calculează sumele materiale și costurile și pregătesc specificațiile și termenele de construcție. Aceștia utilizează sisteme CAD pentru a crea vederi grafice multidimensionale, diagrame de flux, machete și desene detaliate de lucru pentru a simula și analiza problemele potențiale de proiectare. De asemenea, folosesc calculatoare, reguli de alunecare, pătrate, mese de desen și alte echipamente de desenat pentru a verifica greșelile și pentru a face corecții manual. Proiectanții structurii deseori echipează sau supraveghează alți autori.

Avansare

Structurii structurale de multe ori avansează în firmele lor de a deveni supraveghetori, designeri de rang înalt și designeri. Experiența suplimentară va spori oportunitățile de angajare, cum ar fi inspectorul clădirii sau operatorul CAD. Cu educație continuă, pot deveni arhitecți sau ingineri sau își pot deschide propriile companii de consultanță și redactare. Opțiunile de carieră includ inspector, cartograf și specialist în construcții și construcții.

Perspective de angajare

Potrivit Biroului Statistic al Muncii, se estimează că ocuparea forței de muncă a structurilor structurale va crește cu 9% în 2008 până în 2018. Proiectanții structurați cu fundamente puternice în elaborarea principiilor și principiile de proiectare și experiența vastă folosind sistemele CAD vor experimenta cele mai bune oportunități.

câștig

Potrivit PayScale, salariul orar pentru un traducător structural a variat de la 15.23 dolari la 21.72 dolari în iulie 2010. Cu ore suplimentare, bonusuri și împărțirea profitului, salariul anual a variat de la 34.615 dolari la 52.057 dolari.