Cât de mult plătește un investitor penal câte o lună?

Anchetatorii penale sunt dedicați criminalilor-luptători care pot lucra pentru agențiile de aplicare a legii sau care pot fi consultanți fie lucrați singuri, fie ca parte a unei echipe. Ei nu ar trebui să fie confundați cu detectivii privați, majoritatea cărora nu implică legitimații.

Bacsis

Un salariu de detectiv al poliției este de 79.970 dolari anual sau de 6.664,16 dolari pe lună. Suma variază, orașele mai mari plătindu-le anchetatorilor municipali mai bine decât centrele mai mici, iar agențiile federale plătesc cele mai bune dintre toate.

$config[code] not found

Descrierea postului

Un investigator penal sau un detectiv de poliție face parte dintr-o echipă de investigație sau dintr-o echipă de lucru care este asamblată pentru a examina circumstanțele unei anumite infracțiuni și pentru a aduna și analiza indicii. Ei efectuează interviuri cu surse, suspecți și martori și generează rapoarte pe baza informațiilor pe care le dezvăluie. Aceștia se pot specializa într-un anumit tip de infracțiune, cum ar fi spălarea de bani sau criminalitatea criminalistică. Dacă aceștia sunt detectivi ai poliției, aceștia pot avea sarcini administrative și manageriale suplimentare, cum ar fi crearea programelor de schimbare, deconectarea pe foi de pontaj și altele asemenea. Consultanții privați nu au astfel de sarcini, dar ar putea fi nevoiți să genereze rapoarte interne suplimentare pentru compania lor și să îndeplinească obiectivele de vânzări.

Cerințe educaționale

Cerințele educaționale pentru anchetatorii penaliștilor variază în funcție de agenția de aplicare a legii, de agențiile federale bine plătite care au cele mai înalte standarde, care includ adesea nu numai o diplomă de licență în domeniul criminalității sau un domeniu conex, ci și o diplomă de masterat și câțiva ani de poliție experienţă. Unele departamente ale poliției municipale nu au alte cerințe educaționale decât o diplomă de liceu sau un certificat GED. În general, cu cât educația este mai mare, cu atât este mai bine să plătești.

Tendința de creștere a industriei și a locurilor de muncă

În timp ce poliția în ansamblu este în creștere, domeniul investigațiilor penale rămâne stabil. Nu reușește să crească, deoarece mai mult din funcția de analiză este preluată de tehnologie, ceea ce reduce forța de muncă pe care o are fiecare echipă. Mulți detectivi ai poliției se pensionează după 20 de ani sau mai puțini ani, trecând la locuri de muncă private de investigații lucrative sau de securitate, în timp ce se bucură de o pensie polițienească completă. Aceasta oferă o sursă constantă de deschideri de locuri de muncă, însă concurența pentru locuri de muncă este feroce, iar solicitanții sunt încurajați să profite de educația suplimentară dacă doresc să facă această carieră.

Ani de experiență și salariu

Centrele urbane mari tind să plătească cele mai bune din toate forțele de poliție municipale. Diagrama salariilor detectivului NYPD indică o medie de 101.658 dolari pe an sau 8.471,50 dolari pe lună. Biroul de Statistică a Muncii enumeră salariul mediu al unui anchetator penal la 79.970 dolari anual sau 6.664,16 dolari pe lună. Agenții FBI și altele asemenea pot comanda cu ușurință până la 130.000 de dolari sau mai mult, plus bonusuri și beneficii.

Pentru cei care se bucură de folosirea creierului, contribuind la comunitățile lor și lucrează ca parte a unei echipe și care nu se tem de acte, domeniul investigațiilor penale aduce multe provocări și multe recompense, dar și oportunități limitate de intrare.