Steel Man Descrierea postului & obligații

Un "om de oțel" este un muncitor din oțel care ajută la îmbinarea infrastructurii fizice a unei clădiri din oțel. O ucenicie este obișnuită, iar muncitorii din oțel pot, de asemenea, să obțină certificări de sudură sau de rigidizare pentru această carieră, potrivit Biroului de Statistică a Muncii din SUA. Cu cât mai multă pregătire și mai multă experiență câștigi, cu atât mai bine este locul de muncă și plătesc oportunități.

Obligații primare

Un lucrător din oțel participă la toate aspectele procesului de încadrare, începând cu descărcarea grinzilor de oțel și a grinzilor din camioane la un loc de proiect. Pentru pasul următor, unii muncitori folosesc macarale pentru a trăi componente de oțel în timp ce alții stau pe cadru pentru a-i îndruma în poziție. După alinierea fiecărui fascicul, oțelul sudează sau înșurubează grinzile și grinzile împreună.

$config[code] not found

Conditii de lucru

Pentru a avea succes în calitate de lucrător din oțel, aveți nevoie de o disponibilitate și de capacitatea de a lucra în locuri înalte, precum și de o forță și o rezistență fizică excelentă. Lucrătorii din oțel lucrează adesea cu normă întreagă, inclusiv zile lungi pe anumite proiecte, rapoartele BLS. Riscul de deces sau vătămări grave este peste medie în raport cu alte poziții. Salariul mediu anual pentru "lucrătorii structurali din fontă și oțel" a fost de 51.590 dolari începând cu luna mai 2013, potrivit BLS.