Assistant Supervisor Descrierea postului

Un supervizor asistent ajută la organizarea și ghida angajații companiei. Asistenții supervizori lucrează într-o varietate de industrii, de la comercializare la vânzări la servicii alimentare la ospitalitate. Sarcinile lor variază de asemenea pe scară largă, în calitate de supraveghetori asistenți, care pot angaja, instrui și planifica angajații, precum și să se ocupe de revizuirea performanțelor angajaților. În cea mai mare parte, aceștia asistă un supraveghetor în a încorpora liniile directoare și misiunea companiei.

$config[code] not found

Elementele de bază

Jacob Wackerhausen / iStock / Getty Images

Asistenții supervizori sunt, de obicei, de așteptat să îi ajute pe managerul să motiveze un personal și să-l ajute să lucreze în echipă. Mulți supervizori asistenți conduc de exemplu, deoarece îndeplinesc adesea multe dintre aceleași sarcini ale personalului, preluând sarcina atunci când managerul este în afara orelor de program. Asistenții supervizori sunt adesea o legătură între angajați și manager, comunicând întrebările și preocupările fiecăruia cu celălalt.

Aptitudini

Huntstock / Huntstock / Getty Images

Asistenții supervizori trebuie să fie comunicatori puternici cu abilități de conducere remarcabile. Ei trebuie să fie organizați, motivați, încrezători și, în multe cazuri, energici. Aceștia au, de asemenea, probabil nevoie de abilități matematice de calculator și de matematică pentru a ajuta la planificarea și menținerea unui buget. Mai mult decât atât, trebuie să fie capabili să urmeze instrucțiunile propriului lor supraveghetor. În cea mai mare parte, supervizorii asistenți trebuie să fie capabili să efectueze mai multe sarcini, întrucât mulți îndeplinesc o mare varietate de îndatoriri.

fundal

Cerințele pentru a deveni un supervizor asistent variază foarte mult de industrie și de o companie individuală. Toți trebuie să fi obținut cel puțin o diplomă de liceu, mulți dintre ei având nevoie și de o diplomă de licență. În funcție de industrie, ar putea avea nevoie și de o certificare. De asemenea, supraveghetorii asistenți din fiecare industrie petrec în mod obișnuit timp ca membri ai personalului înainte de a fi promovați - sau, cel puțin, au fost asistenți de supraveghere într-un domeniu conex.

Perspective

Константин Чагин / iStock / Getty Images

Va fi nevoie de asistenți supervizori atâta timp cât există companii, ceea ce înseamnă că oportunitățile ar trebui să fie solide. De exemplu, se estimează că locurile de muncă pentru supraveghetorii de cazare vor crește cu 5% din 2008 până în 2018, potrivit Biroului Statistic al Muncii din SUA. Aceasta a fost aceeași rată de creștere prevăzută pentru supraveghetorii de vânzări și cei din industria serviciilor de alimentație în același interval de timp.

câștig

Dmitry Kalinovsky / iStock / Getty Images

Salariile pentru supervizorii asistenți diferă foarte mult de industrie. Potrivit PayScale.com, supraveghetorii asistenți în domeniul comerțului cu amănuntul au câștigat de la 28.000 $ la peste 53.000 $ pe an în aprilie 2010. Între timp, supraveghetorii asistați la restaurante au făcut de la 25.000 $ la peste 39.000 $.