Descrierea postului de asistent credential

Creditorii de asistență lucrează în domeniul sănătății. Acestea sunt în primul rând responsabile pentru asistența medicilor în pregătirea și depunerea cererilor de credentialing. Acreditările sunt date medicilor după finalizarea instruirii pentru proceduri specifice sau în domenii specifice, certificând faptul că medicul este experimentat și capabil să ofere îngrijirile necesare pacienților. Creditorii de asistență sunt angajați într-o varietate de setări medicale.

$config[code] not found

funcţii

Asistenții creditori pregătesc și trimit cereri de creditare. Acestea urmăresc, de asemenea, starea cererilor pentru medici și plătitori și păstrează un jurnal detaliat al tuturor lucrărilor în așteptare și finalizate. Ei comunică rezultatele și starea aplicațiilor medicilor, plătitorilor, managerilor și colegilor.

Educaţie

Un asistent credentialing trebuie să aibă o diplomă de liceu sau o diplomă echivalentă, precum și o experiență medicală în trecut. Deși nu sunt necesare, angajatorii preferă în mod obișnuit un asistent de credință să aibă experiență de muncă din trecut legată de credentialing sau de un grad asociat.

Cunoștințe și abilități

Creditorii de credite trebuie să aibă excelente abilități scrise și verbale. Ele trebuie să fie orientate spre detaliu. Ei trebuie să aibă abilități de gestionare a timpului și să respecte termenele limită. Ei trebuie să aibă capacitatea de a lucra independent cu o supraveghere redusă, dar să lucreze și să comunice bine cu ceilalți atunci când este necesar. Creditorii de credite trebuie să urmeze instrucțiunile și să fie bine organizați. Un asistent de certificare trebuie să aibă, de asemenea, cunoștințe de lucru despre procesarea de text și software-ul de calcul tabelar și să știe cum să lucreze fax și copiatoare.

Cerințe fizice

Creditorii de asistență trebuie să poată vedea pentru a citi rapoartele și pentru a folosi un computer. Ei trebuie să poată auzi suficient de bine pentru a comunica cu colegii și personalul. Credincioșii asistenți ar putea fi nevoiți să deplaseze obiecte de până la 50 de kilograme ocazional, până la 20 de lire sterline frecvent și până la 10 kilograme de forță în mod regulat.

Salarii și beneficii

Potrivit Salary.com, salariul mediu așteptat pentru un asistent credentialing este de 38.975 dolari începând cu luna mai 2010. Salariul pentru un asistent credentialing este influențat de locație, mărimea angajatorului, industria, acreditările și educația angajaților și ani de experiență.

Credincioșii asistenți se pot aștepta să primească pachete de îngrijire medicală, viziune și dentare peste medie. În plus, aceștia primesc, de obicei, un pachet de beneficii care include 401 (k), asigurări de viață și concediu medical plătit și concediu.