Descrierea postului Rod Buster

Tijele de fier întăresc sau stabilizează structurile de beton. Arborele, sau muncitorul din armătură, formează tijele de fier și plasă pentru plasarea în ciment. Acest rol necesită forță și dexteritate, chiar și cu multe unelte electrice folosite pentru a finaliza proiectele.

Responsabilitățile Rod Buster

Un autobuz de tijă utilizează mașini, echipamente, unelte și suflante pentru a forma tije de oțel pentru a fi utilizate în proiecte concrete. În acest rol, trebuie să înțelegeți procesul de construcție și modul în care tijele întăresc fundația sau încadrarea în beton. Ordonați numărul corect de tije și ochiuri pentru plasare, tăiați fierul în bucăți, înfășurați-le în ochiuri și fixați-le în forme concrete. Lucrarea implică adesea zile lungi pe picioare și necesită rezistență pentru a folosi echipamente grele pe perioade lungi de timp.

$config[code] not found

Cerințe de bază și plăți

O diplomă de liceu este cerința minimă educațională. Aveți nevoie de experiență în domeniul construcțiilor, al construcțiilor și al echipamentelor energetice, precum și în aptitudinile gândirii critice, în judecată matematică și de sunet. Antreprenorii de tijă reușesc să se deplaseze până la poziția de lider de echipă sau de lider al echipajului. Salariul mediu a fost de 54.430 de dolari pe an începând cu luna mai 2013, potrivit Biroului Statistic al Muncii din SUA.