Warehouse Support Job Description

Warehouse ocupații de sprijin, de asemenea, numiți funcționari de depozit, de obicei, lucrează într-un mediu de fabricație sau depozit și sunt implicați în gestionarea inventarului.

Educaţie

Majoritatea angajatorilor vor necesita o diplomă de liceu sau GED pentru aceste ocupații. În cele mai multe cazuri, solicitanții sunt angajați cu puțină sau fără experiență anterioară, iar angajatorii vor oferi formare la locul de muncă.

$config[code] not found

Cerințe fizice

Deoarece astfel de lucrări implică ridicarea și stabilirea pentru perioade lungi de timp, angajatorii pot solicita un examen fizic pentru a se asigura că solicitantul este capabil să îndeplinească cerințele fizice.

responsabilităţi

Responsabilitățile includ transportul, primirea, stocarea și încărcarea inventarului zilnic. Lucrătorii din aceste ocupații trebuie, de asemenea, să numere inventarul pe o bază rotativă pentru a asigura o evidență precisă a inventarului.

Perspectiva profesională

Biroul de Statistică a Muncii raportează că se așteaptă ca ocupațiile din depozit să crească cu doar 4% între 2006 și 2016, din cauza creșterii automatizării în industrie.

Salariu mediu

În noiembrie 2009, Indeed.com a indicat salariul mediu al unui post de grefier în depozit să fie de 22.000 de dolari pe an.