Asistent pentru îngrijirea copilului Descrierea postului de profesor

Asistenții pentru îngrijirea copiilor ajută și urmează directive din partea directorului de îngrijire a copilului sau a proprietarului unei unități de îngrijire a copiilor. Directorul trebuie să organizeze, să coordoneze și să întrețină centrul și programele sale pentru ca studenții să învețe și să aibă grijă. Asistentul trebuie să poată interacționa cu copiii și părinții în fiecare zi și ar trebui să poată face față situațiilor neașteptate care aparțin elevilor, părinților și personalului.

$config[code] not found

Responsabilitățile Centrului

Un director al asistentului de îngrijire a copiilor se va confrunta cu mai multe atribuții, inclusiv asistarea regizorului în desfășurarea operațiunilor zilnice ale centrului și de completare a regizorului atunci când este necesar. Asistentul trebuie să înțeleagă și să respecte regulile centrului, precum și legile și reglementările statale și federale, să țină evidența administrației clădirii în conformitate cu legile federale, statale și locale, să elaboreze rapoarte sumare pentru centru, inspecții de proces și rapoarte de accidente; familiarizați cu procedurile de raportare a abuzului de copii suspectați la serviciile de protecție a copilului, să se ocupe de toate problemele și preocupările părinților, să se ocupe de conferințele părinților / profesorilor și să efectueze excursii de centru cu părinții.

Curriculum

Directorul asistentului de îngrijire a copilului va supraveghea curriculumul stabilit de către profesorii centrului și poate stabili dacă lecțiile predate vor fi benefice studenților. Pentru a coincide cu curriculum-ul centrului, directorul asistent poate planifica excursii la școală și programe care nu numai sunt distractive pentru copii, ci și educaționale.

Responsabilități de supervizor

O parte a postului de director al asistentului de îngrijire a copilului este de a fi supraveghetor pentru profesorii și personalul centrului. Directorii asociați pot efectua interviuri, precum și pot angaja și oferi persoane fizice atunci când este necesar, să mențină fișierele tuturor angajaților din centru, să monitorizeze și să observe performanțele și aspectul personalului, să angajeze personalul supleant atunci când este necesar, să organizeze schimburi de personal, să coordoneze întâlniri și să predea sesiuni de formare rapoarte de participare zilnică.

cerinţe

Pentru a se califica pentru această poziție, persoana trebuie să posede o diplomă de licență de arte sau licență de știință în copilărie sau într-un domeniu conex, să aibă minim 3 până la 5 ani de experiență într-un mediu preșcolar sau timpuriu și experiență de lucru ca supraveghetor și trebuie să fie certificat CPR și primul ajutor. Persoana trebuie să aibă forța fizică pentru a ridica și a transporta copii și alte obiecte cu o greutate de până la 50 lbs. și folosiți brațele, mâinile, picioarele și picioarele fără probleme. Individul trebuie să fie un auto-starter care are capacitatea de a face judecăți bune de dragul centrului și care este demn de încredere și de încredere. Experiența în situații de criză este un plus. Potențialul candidat trebuie să fie în măsură să treacă un control de fond și un clearance pentru amprentele digitale, precum și să fie dispus să participe la educația continuă.

Salariu

Salariul se bazează pe educația și experiența individului care lucrează într-o îngrijire de zi. Potrivit lui Indeed.com, în 2010, salariul mediu pentru un director de asistență pentru copii este de 30.000 de dolari.