Descrierea postului de spital pentru mediu

Tehnicienii de mediu din spitale lucrează în spitale, respectând liniile directoare de mediu pentru a asigura o instalație sigură și sanitară.

Educaţie

Cele mai multe spitale necesită ca acești tehnicieni să aibă o diplomă de liceu sau GED. Unele spitale pot necesita o experiență de curățare anterioară.

Aptitudini

Abilitățile de bază necesare includ abilitatea de a citi, scrie și înțelege limba engleză. Alte abilități necesare includ capacitatea de a ridica, a muta sau de a transporta până la 50 de lire sterline, deoarece poziția implică utilizarea de echipamente de curățare și de mașini.

responsabilităţi

Un spital de mediu tehnologie curata si mentine o zona desemnata de spital, in conformitate cu liniile directoare si procedurile de mediu. De asemenea, face paturi și curăță camerele pacientului.

Majoritatea tehnicienilor din domeniul spitalelor folosesc echipamente și utilaje grele pentru curățarea, lustruirea și igienizarea podelelor și covoarelor pe o bază rotativă. Acestea păstrează și echipamentele și depozitele de depozitare curățate și organizate.

Salariile medii

Potrivit Biroului Statistic al Muncii, salariile medii pentru tehnicienii din mediul spitalicesc variază de la 17.690 dolari la 20.000 dolari pe an (datele din mai 2006).

informatii suplimentare

Tehnologii de mediu din spitale care lucrează cu normă întreagă pentru un spital pot aștepta beneficii bune. În majoritatea cazurilor, acestea pot avea opțiunea de a lucra în diferite schimburi, deoarece majoritatea spitalelor au nevoie de curățare între orele 7:00 și miezul nopții.