CPR Descrierea postului de instructor

Imaginați-vă că salvați potențial sute de vieți fără a fi prezenți fizic. O carieră ca instructor CPR vă permite să vă împărtășiți cunoștințele despre resuscitarea cardiopulmonară pe nenumărate persoane care doresc să ajute pe alții care se găsesc în situații de urgență neașteptate în materie de sănătate.În calitate de instructor CPR, veți da altora încredere știind că acțiunile lor pot ajuta la salvarea vieții unei alte persoane până când paramedicii ajung pe scena.

$config[code] not found

Definiție

American Heart Association definește resuscitarea cardiopulmonară (CPR) ca fiind "evaluările neinvazive și intervențiile utilizate pentru a trata victimele de urgențe cardiovasculare și / sau respiratorii și accident vascular cerebral. (Vezi referința 1) "Un instructor CPR învață tehnici de resuscitare cardio-pulmonară la grupuri sau persoane fizice care caută certificarea CPR. Căutătorii de certificare CPR pot avea puțin până la nicio experiență.

responsabilităţi

Asociația Americană de Formatori Profesioniști în domeniul Siguranței solicită solicitanților Instructorului CPR să își demonstreze cunoștințele și abilitățile în scris și în practică înainte de a face o ofertă de angajare. (Vezi referința 2) Instructorii CPR sunt responsabili pentru comunicarea eficientă, prezentarea informațiilor într-un mod atotcuprinzător, interacțiunea confortabilă cu ceilalți, afișarea răbdării și a înțelegerii, respectarea unui program și a următoarelor politici. (Vezi referința 2)

Calificări preferate

Persoanele interesate să devină instructorii CPR ar trebui să fie deja certificate în CPR. Alianța Americană de Formare Profesională a Siguranței (APSTA) angajează instructorii CPR a căror apariție exterioară este la fel de impresionantă ca și baza de cunoștințe. (Vezi referința 2) În plus, APSTA solicită solicitanților de locuri de muncă instructor CPR să dețină o certificare existentă de instructor pentru Crucea Roșie Americană, experiență didactică, capacitatea de a-și promova testele înainte de angajare și trei referințe din clasele predate anterior. (Vezi referința 2)

Educatie si antrenament

CPR instructorii nu sunt obligați să aibă un anumit nivel de educație, dar trebuie să ia și să urmeze un curs instructor CPR. Cursul va dezvolta abilități de predare și poloneză abilitățile CPR. Serviciile de instruire cu mai puțină stres oferă un curs de certificare a formării instructorului pentru CPR de doi ani prin intermediul Asociației Americane de Inimă. (Vezi referința 3) Cursul combină învățarea la domiciliu, instruirea în clasă și o observație. (Vezi referința 3)

Salariu

Lista salariilor enumeră salariul mediu pentru un instructor pentru primul ajutor și CPR ca 24.160 USD. (A se vedea referința 4) Cu toate acestea, un salariu instructor CPR poate fi foarte diferit de această cifră. Mulți instructori CPR lucrează pentru ei înșiși. A fi angajat pe cont propriu permite instructorilor CPR să-și stabilească propriile salarii orare. Există avantaje și dezavantaje în stabilirea salariilor proprii. Încărcarea prea mult ar putea avea ca rezultat un număr foarte mic de clienți. Încărcarea prea puțin poate atrage o clientelă mai mare, dar salariile slabe ar putea să nu fie suficiente pentru a vă susține stilul de viață.

consideraţii

CPR Instructorii lucrează direct cu publicul, reprezentând angajatorul lor, chiar dacă sunt independenți. Aspectul este foarte important. CPR Instructorii trebuie să câștige încrederea clienților lor în speranța de a forma o relație de durată. A face o impresie bună asupra clienților mărește șansele ca clienții să se întoarcă la expirarea certificării sau să-i facă cunoscute prietenii și colegii.