Descrierea postului de vânzări pe durată limitată

Termenul de folosință în folosul îndelungat este un tip de proprietate în care cumpărați dreptul de a utiliza o proprietate sau o parte a unei proprietăți pentru o anumită perioadă de timp. Aceste proiecte de dezvoltare depind de veniturile continue provenite din vânzările de bunuri imobiliare și depind adesea de vânzători calificați pentru a atinge aceste obiective. Vânzările pe durată limitată de distribuție sunt bune pentru persoanele care se bucură de călătorie și lucrează cu alții pentru a deține o proprietate de vacanță.

$config[code] not found

Obligații de bază

Executivul de vânzări pe durată limitată este responsabil pentru vânzarea și comercializarea pe termen lung a potențialilor clienți. În funcție de angajator, unii directori de vânzări sunt responsabili pentru solicitarea și prospectarea clienților la rece, iar alții lucrează în cea mai mare parte cu invitați la tururi demonstrative și evenimente de weekend la proprietate. De asemenea, ați putea fi responsabil pentru asistarea cumpărătorului cu cererile de credit, pregătindu-l să închidă achiziția.

Cerințe de educație și licențiere

Învățământul la nivel de intrare este de obicei a diploma de liceu, dar organizațiile mai prestigioase oferă un avantaj unei persoane cu diplomă de colegiu. O bună comunicare și abilități personale sunt necesare pentru succes. În majoritatea statelor, veți avea nevoie de a imobiliare sau licențe pe durată limitată să vândă în mod comercial drepturile de folosință îndelungată. Acest lucru poate necesita o clasă și o taxă suplimentară, în funcție de starea dvs. Trebuie să aveți abilități în ceea ce privește software-ul și sistemele informatice pe care le utilizează compania și să aveți posibilitatea de a organiza și de a le urmări prin procesul de vânzări. Multe organizații solicită, de asemenea, să finalizați programul de formare internă.

Conditii de lucru

Deținătorii de vânzări cu durată limitată pot funcționa ore lungi, inclusiv nopți, weekend-uri și sărbători. Puteți petrece un weekend cu potențialii clienți la stațiunea pe care o vindeți și poate, de asemenea, să vedeți oameni la domiciliu sau la birou. Ca și în cazul oricărei poziții de vânzări, trebuie să fii pregătit să vorbești sau să întâlnești clienți potențiali ori de câte ori oriunde sunt gata să cumpere.

Tipuri de aranjamente cu drept de utilizare pe durată limitată

Cel mai frecvent tip de folosință pe durată limitată este a plan de proprietate fixă, în care dețineți dreptul de a utiliza o anumită unitate în cursul unei anumite săptămâni în fiecare an. Proprietate bienală înseamnă că puteți utiliza aceeași unitate la fiecare un an. Unele are drept de folosință îndelungată proprietate fracționată, unde aveți dreptul să utilizați unitatea pentru un anumit număr de săptămâni pe an, adesea până la 26 de săptămâni. Planuri punctuale vă permite să achiziționați un anumit număr de puncte și să schimbați aceste puncte pentru utilizarea în diferite stațiuni din întreaga lume. Managerul de vânzări pe durată limitată poate gestiona un singur tip de proprietate sau poate necesita reprezentarea multor tipuri diferite.

Plăți și beneficii

Vânzările pe durată limitată sunt o carieră bazată pe comisioane, mulți angajatori care oferă salarii în timpul formării sau un salariu de bază pe tot parcursul locului de muncă. Plata este comparabilă cu cea a unui agent imobiliar, care, potrivit Biroului Statistică a Muncii, plătește un salariu mediu anual de 53.140 de dolari începând cu 2013. Unele companii care recrutează directori de vânzări pe bază de timeshare citează salariul variază de la 55.000 dolari la 125.000 dolari pe an, din aceasta depinde de capacitatea individului și de performanța vânzărilor. Multe companii oferă beneficii de asigurări de sănătate, timp de concediu, formare continuă și vacanțe cu discount.

Alte poziții de vânzări pe durată limitată

Managerul de vânzări timeshare este responsabil pentru gestionarea directorilor individuali de vânzări, stabilirea obiectivelor și performanța de coaching. În plus, majoritatea managerilor de vânzări gestionează, de asemenea, inventarul și prețurile. Managerii de afaceri lucrează prin procesul de aprobare a ipotecii, discutând opțiunile de plată cu potențialul cumpărător și completând toate documentele de vânzare și închidere. Multe organizații folosesc, de asemenea, telemarkete pentru a-și putea propune potențialii clienți potențiali și a stabili numiri pentru un apel de vânzări sau o vizită demonstrativă.