Funcționarul comitetului Descrierea postului

Un funcționar al comitetului se ocupă de sarcinile legate de birou pentru un consiliu sau un grup.Comitetul funcționarilor se ocupă de îndatoriri variind de la luarea de minute la întâlniri pentru a răspunde la telefoanele de la birou la scrierea de rapoarte pentru a saluta clienți importanți.

Elementele de bază

Comitetul grefierilor trebuie să fie capabil să efectueze mai multe sarcini și să jongleze mai multe sarcini simultan, deoarece ei răspund frecvent mai multor persoane. În mod normal, responsabilitățile lor implică munca de bază în birou, dar se pot ocupa, de asemenea, de lucruri cum ar fi contabilitatea sau planificarea programărilor.

$config[code] not found

Aptitudini

Comitetul funcționarilor mai mult decât probabil trebuie să fie dactilografi excelenți care posedă abilități de bază în domeniul computerului. Ei ar trebui să fie competenți în gramatică cu o înțelegere generală a matematicii și a industriei în care lucrează. În afară de asta, grefierii comitetului ar trebui să fie motivați, amabili și profesioniști.

Educaţie

Cerințele de a deveni un grefier al comitetului depind de tipul de comitet. În general, funcționarii dețin poziții de intrare și pot învăța la locul de muncă, cu condiția să dețină o diplomă de liceu.

Perspective

Locurile de muncă pentru funcționarii de birou general se așteaptă să crească cu 12% până în 2018, potrivit Biroului Statistic al Muncii.

câștig

Oficiali de birou a câștigat un salariu de oriunde de la aproape 21.000 de dolari la aproape 31.000 de dolari pe an în iunie 2010, a raportat PayScale.com.