Descrierea postului pentru un auditor al veniturilor

Cuvântul de audit înseamnă a examina cu atenție acuratețea cu intenția verificării și cuvântul "venit" înseamnă venitul pe care o companie îl primește din activitățile sale obișnuite. Prin urmare, un auditor al veniturilor analizează veniturile din cadrul unei companii pentru acuratețe. Auditorii de venit folosesc grafice, grafice și alte instrumente analitice pentru a evalua funcția și eficiența companiei și recomandă modalități de a crește linia de jos a companiei.

$config[code] not found

Funcţie

Un auditor al veniturilor efectuează un audit zilnic al veniturilor, incluzând rezumatele de numerar, jurnalele de intrare și orice alte raportări privind veniturile necesare pentru un departament sau o companie. Responsabilitățile profesionale ale auditorului de venit includ verificarea și înregistrarea veniturilor pentru produse sau servicii, facturarea cu cartea de credit și depozitele cu carduri de credit și răspunsul la întrebările și litigiile privind facturarea clienților. Un auditor al veniturilor pregătește rapoarte care ajută la asigurarea unei funcționări eficiente a firmei și aduce un profit.

Educaţie

Un auditor al veniturilor trebuie să aibă o diplomă de licență în contabilitate sau într-un domeniu conex. Deși nu sunt de obicei necesare pentru această poziție, angajatorii preferă candidații cu studii superioare de contabilitate sau cu o diplomă de master în administrarea afacerilor cu concentrare în contabilitate. Un auditor al veniturilor trebuie să dețină cel puțin un an de experiență în domeniul auditului sau al contabilității.

Mediu de lucru

Un auditor al veniturilor funcționează într-un cadru tipic de birou. El lucrează o săptămână standard de lucru de 40 de ore în timpul orelor normale de lucru, fără să fie nevoie, în mod normal, de activități de weekend și de seară. Un auditor al veniturilor își petrece cea mai mare parte a trecerii sale de lucru în spatele unui birou, în fața unui audit al computerului și analizării informațiilor financiare.

salarizare

Potrivit Biroului Statistic al Muncii, în 2008 salariile medii anuale ale contabililor și auditorilor au fost de 59.430 dolari. Salariile medii anuale pentru auditori și contabili în domeniul contabilității, pregătirii fiscale, contabilității și serviciilor de salarizare au fost de 61.480 dolari, în domeniul administrării întreprinderilor și întreprinderilor au fost 59.820 dolari, în domeniul asigurătorilor transportatori au fost 59.550 dolari, în domeniul guvernul local au fost de 53.660 de dolari, iar în domeniul guvernului de stat au fost 51.250 de dolari.

Outlook de lucru

Biroul de Statistică a Muncii prevede că angajarea contabilă și auditul se așteaptă să crească cu până la 22% între 2008 și 2018, ceea ce este mai rapid decât media pentru toate ocupațiile. Se așteaptă ca pozițiile pentru un auditor al veniturilor să crească din cauza creșterii numărului de întreprinderi și a unei responsabilități sporite pentru cheltuielile de afaceri și a protejării investițiilor părților interesate și ale acționarilor într-o companie.