Servicii sociale în Forțele Aeriene

Forțele aeriene recunosc că viața militară poate genera stres atât pentru personal, cât și pentru persoanele dependente. Forțele aeronautice clinice sunt ofițeri în corpurile medicale USAF care oferă servicii personalului militar și familiilor acestora. Doar candidații care îndeplinesc cerințele se califică pentru această activitate.

Atribuțiile

Forțele Aeriene clinice de asistență socială oferă servicii de consiliere aeronavelor și familiilor acestora. Problemele cu care se confruntă pot varia de la stresul la locul de muncă la problemele maritale. Problemele pot fi financiare, cum ar fi întinderea salariilor militare pentru a acoperi o familie în creștere sau o misiune, cum ar fi separarea.

$config[code] not found

calificări

Forțele aeriene solicită lucrătorilor sociali clinici să dețină o diplomă de masterat în munca socială de la o universitate acreditată și cea mai mare licență oferită de statul de rezidență al candidatului. Sunt preferați candidații cu experiență clinică dincolo de școala postuniversitară. Candidații care lucrează la licența de master sau cea mai înaltă pot fi eligibili să se aplice ca stagiari; un recrutor local poate oferi sfaturi privind eligibilitatea pentru stagii. Solicitanții trebuie să fie cetățeni din S.U.A. și cu vârste cuprinse între 18 și 34 de ani. Este necesar un punct de trecere pentru testul de calificare a ofițerilor Forțelor Aeriene. Candidații trebuie să treacă un test fizic, de fond și de droguri. Selecția este făcută de un consiliu, care cântărește toți factorii, inclusiv scorurile AFOQT, media punctului de clasă, experiența, caracterul și realizările trecute în determinarea sa.

Instruire

Candidații pentru postul de asistent social clinic se califică pentru traseul de comision direct. În mod normal, noii ofițeri frecventează școala de bază a ofițerilor de ofițeri, care durează aproximativ trei luni și este un program riguros, fizic și mental. Cu o comisie directă, totuși, formarea este redusă la cinci săptămâni. În timpul acestei formări, noii ofițeri învață despre asistența medicală militară și procedurile militare de bază. Instruirea pentru ofițerii comisiei directe constă în instruirea în clasă, dezvoltarea conducerii și exercițiile de condiționare fizică.

Salariu

Salariul de bază pentru armată este stabilit de Departamentul Apărării și, în mod normal, revizuit anual. Toți membrii militari de rang egal și de ani de serviciu beneficiază de aceeași salarizare de bază. Câștigurile clasei O-1, O-2, O-3 și O-4 corespund rangului locotenentului secund, prim-locotenent, capitan și major. Deși candidații intră în general ca locotenenți secundari, indivizii pot primi un rang mai înalt, bazat pe experiență, educație, scoruri de testare și alți factori. Plata lunară de bază pentru gradul de salarizare O-1 variază de la 2.876,40 dolari la 3.619,20 dolari, începând din 2013, în timp ce un O-2 câștigă între 3.314,10 și 4.586,40 $. Intervalul de salarizare pentru un O-3 este cuprins între 3.835.50 și 6.240 $ și este de 4.362.40 până la 7.283,70 $ pentru un O-4. Dacă ofițerii aleg locuințe pe bază, acestea sunt oferite gratuit, iar dacă aleg să trăiască de pe bază, primesc o indemnizație lunară. Această indemnizație se bazează pe rangul de ofițer și statutul familiei, variază de la 660,90 dolari la 1,822.50 dolari. Indemnizațiile de subzistență de până la 1.100 USD pe lună sunt, de asemenea, prevăzute pentru cei care aleg locuințe în afara bazei.