Descrierea postului pentru un grefier de înregistrări

Un grefier de înregistrări localizează, prelucrează, organizează și distruge înregistrările companiei conform cerințelor.

Educaţie

Un grefier va avea nevoie de o diplomă de liceu sau echivalentul său. Multe companii dorește ca înregistrările să aibă cel puțin unu până la doi ani de experiență.

Aptitudini

Un grefier de înregistrări trebuie să fie atent la detaliu, să aibă abilități clerice, să poată să înregistreze și să păstreze înregistrări și să poată folosi un computer.

Mediu inconjurator

Înregistrări de înregistrare pot fi găsite în firme de avocatură, cabinete medicale, centre financiare și spitale. Potrivit Biroului Statistic al Muncii din SUA, majoritatea grefierilor de înregistrare sunt grefieri medicali.

Atmosferă de lucru

În general, un grefier de înregistrări nu are contact direct cu publicul. Un grefier de înregistrări lucrează îndeaproape cu colegii și cu un supraveghetor direct.

Salariu

Potrivit CNN Money, salariul unui grefier este în intervalul de 20.000 $.