Descrierea postului unui asociat de vânzări de pioni

Asociații de vânzări de pioni sunt responsabili pentru menținerea operațiunilor zilnice ale unui magazin de amanet. În general, magazinele de amanet vând și primesc obiecte cum ar fi instrumente muzicale, bijuterii, electronice, pistoale etc. În ultimul timp, asociații de vânzări de pioni sunt capabili să ofere și împrumuturi de tip payday. Deoarece concurența este mare printre magazinele de amanet într-o anumită zonă, asociații de vânzări trebuie să ofere abilități de calitate pentru clienți, deoarece clienții pot merge cu ușurință la alte magazine pentru a cumpăra ceea ce caută.

$config[code] not found

responsabilităţi

Distribuitorii magazinului de piese trebuie să deschidă și să închidă magazinul în fiecare zi și să încerce să vândă obiecte în magazinul de amanet pentru profit. Ei trebuie, de asemenea, să negocieze suma pe care sunt dispuși să o plătească pentru elementele pe care clienții ar putea dori să le ponegreze. Asociații trebuie să sugereze cel mai mic preț pe care clienții sunt dispuși să îl accepte pentru a obține un profit în cazul în care clienții nu revin pentru element. De asemenea, trebuie să gestioneze tranzacțiile în numerar și să organizeze și să eticheteze inventarul.

Mediu inconjurator

Asociații de pioni își pot petrece majoritatea zilei în picioare și se plimbă în jurul valorii de a arăta clienților diverse produse de vânzare. Aceștia pot lucra cu un program tipic cu normă întreagă și pot fi disponibili pentru tot timpul când magazinul este deschis. Ei se vor întâlni cu diferite tipuri de persoane și trebuie să poată comunica cu fiecare și să negocieze prețurile pe diverse produse. În funcție de locația lor, aceștia pot lucra în cartierele urbane sau în locațiile suburbane.

Aptitudini

Asociații de vânzări de pioni ar trebui să aibă negocieri avansate, abilități de comunicare și, în funcție de locația lor, să fie bilingvi. De asemenea, trebuie să aibă abilități de calitate în serviciul clienților, să fie organizați și agresivi. De asemenea, trebuie să aibă vânzări și abilități matematice de bază. Ei trebuie să poată gândi repede atunci când oferă prețuri pentru bunurile clienților.

Educaţie

O educație formală nu este obligată să se afle pe un asociat de vânzări de pioni. Cu toate acestea, mulți proprietari de amanet închiriază asociați cu cel puțin o diplomă de liceu sau echivalent. Asociații de vânzări de pioni pot, de asemenea, auto-studia materialele de vânzare, cum ar fi diferite cărți și, de asemenea, să participe la formare.

Salariu

Potrivit payscale.com, asociatul mediu de vânzări de pionieri (pionier) poate realiza aproximativ 9,26 USD pe oră. Locația magazinului de amanet și anii de experiență pot determina salariile unui asociat de vânzări de pioni.