Obligațiile de muncă ca un stocer de fructe de padure Walmart

În 2009, revista Fortune a numit Walmart "Compania cea mai admirată din lume". Această companie globală are peste 2,1 milioane de persoane în posturi care variază de la casieri și agenți economici, până la managerii magazinelor și farmaciști. Site-ul Walmart spune că "o carieră la Walmart este mai mult decât un loc de muncă. Este o modalitate de a vă aprinde scânteia. "Lucrul ca un stocator înghețat poate fi o poziție plină de satisfacții.

$config[code] not found

Descriere

Un magazin înghețat Walmart și alți asociați ai acțiunilor sunt responsabili pentru lucrul peste noapte pentru a se asigura că toate produsele și mărfurile sunt stocate și expuse în totalitate într-un mod care respectă politicile companiei și siguranței. Angajații înghețați se concentrează, de asemenea, pe completarea produsului care se află în secțiunile frigorifice ale magazinului.

responsabilităţi

Agenții de înghețare peste noapte sunt responsabili pentru completarea mărfurilor peste noapte pentru a pregăti magazinul pentru următoarea zi lucrătoare. Angajații de la bursă sunt responsabili pentru utilizarea sigură și corectă a scărilor și a porturilor pentru paleți pentru a deplasa mărfurile în magazin. Asociații trebuie să mențină medii de lucru curate și sigure, care să nu conțină elemente de fixare și deșeuri prin eliminarea rapidă și adecvată a deșeurilor. Persoanele individuale trebuie să fie jucători de echipă, dar trebuie să poată lucra bine sub supraveghere minimă.

cerinţe

Asociații de stocuri congelate trebuie să poată lucra schimbarea peste noapte, fie cu normă întreagă sau cu normă parțială. Persoanele fizice trebuie să aibă cunoștințe matematice de bază pentru a se asigura că cantitatea corectă de produs este plasată în locația corectă. Angajații trebuie, de asemenea, să poată citi și scrie în limba engleză. Această poziție necesită ca toți solicitanții să poată sta, să se plimbe, să se miște, să se îndoaie, să se răsucească, să se ridice și să se alăture pe toată durata schimbării. Persoanele fizice trebuie să poată ridica 40 de kilograme, dar este preferată abilitatea de a ridica 80 de kilograme. Solicitanții trebuie, de asemenea, să poată demonstra o coordonare minoră, cum ar fi posibilitatea de a înșuruba un șurub.

Salariu

Salariul mediu al unui stocator înghețat la Walmart este de 9,57 USD pe oră, ceea ce este mai mic decât media asocierii de vânzări la Walmart, care este plătită 8,87 USD pe oră, potrivit Glassdoor.com. În plus față de salariu, Walmart oferă ore și beneficii flexibile.